Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacamat'tan 'mor Demirtaş' kapağı

Aylık mizah dergisi Hacamat, 1 Kasım seçimlerini kapağına taşıdı. HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın, "YPG Fırat'ın ötesine geçecek ve sen de suyun bu tarafından mal mal bakacaksın" sözlerini hatırlatan dergi, "Millet 1 Kasım'da Demirtaş ve avanesine mal mal bakma görevi verdi" diye yazdı.

Giriş Tarihi: 6.11.2015 18:21
Hacamat'tan 'mor Demirtaş' kapağı

Hacamat Dergisi, 1 Kasım seçim sonuçlarını ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "YPG Fırat'ın ötesine geçecek ve sen de suyun bu tarafından mal mal bakacaksın" sözlerini kapağına taşıdı. 1 Kasım günü AK Parti'nin yüzde 49,5 oy ile tek başına iktidar olduğuna dikkat çeken ve Demirtaş'ın açıklamalarını hatırlatan dergi, "Millet 1 Kasım'da Demirtaş ve avanesine mal mal bakma görevi verdi" diye yazdı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, YPG'ye iki defa operasyon yapıldığını açıklamış, "YPG'yi iki defa vurduk. Fırat'ın diğer yakasına geçerse vururuz" demişti. Bu açıklama üzerine konuşan HDP Eş Başkanı Demirtaş da, "Yok Fırat'ın diğer yakasına geçemezmiş. Geçecekler, Bak YPG Fırat'ın ötesine geçecek ve sen de suyun bu tarafından mal mal bakacaksın" ifadelerini kullanmıştı. Demirtaş'ın sözleri tartışma konusu olmuş ve büyük tepki çekmişti.

İşte o kapak:

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacamat'tan 'mor Demirtaş' kapağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN