Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'nun kurultaylarla imtihanı

CHP lideri Kılıçdaroğlu son 5 yılda 3 olağanüstü, bir olağan kurultaya gitti. Kılıçdaroğlu en çok Muharrem İnce'nin aday olduğu kurultayda zorlanmıştı

Giriş Tarihi: 7.11.2015
Kılıçdaroğlu'nun kurultaylarla imtihanı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlık koltuğuna oturduğu 2010'dan bu yana 3 olağanüstü bir de olağan kurultay yaşadı. Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığı 2010'da yapılan anayasa referandumu ile birlikte 6 kez seçim sandığı gören ve hiçbirinde de başarıyı yakalamaması nedeniyle her defasında tartışmaya açıldı. İlk kurultay deneyimini 18-19 Aralık 2010'da yeni tüzük ve görev dağılımıyla ilgili Önder Sav ile ters düşünce yaşadı. İkinci kurultayını 2011 Haziran'ın da yapılan genel seçimlerin ardından parti içi muhalefetin hareketlenmesiyle yaşadı. Ardından muhalif kanadın tüzük değişimi istemli başvurusunun ardından 27 Şubat 2012'de üçüncü kurultay deneyimini yaşayan Kılıçdaroğlu'nun en zor kurultayını ise 2014 eylül ayında Muharrem İnce'nin kendisine rakip olmasıyla yaşadı.

CHP'DE ADAY SAYISI 4'E ÇIKTI

"HER CHP'Lİ KENDİNİ BAŞKAN ADAYI GÖRMELİ"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ile dün kahvaltıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, olağanüstü kurultay çağrılarına ilişkin"Olağan da olsa, olağanüstü de olsa zaten ocakta olacak. Zaten süreç başlamış vaziyette. Süreci ocak ayında noktalayacağız. Her CHP'li doğal olarak kendisini genel başkan adayı olarak görebilir, görmelidir de" dedi. Mujica ise "Latin Amerika birleşiyor ve dünyanın bu bölgesiyle ilişkilerini geliştirmesi gerekiyor. İlişkilerimizi çeşitlendirmeliyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'nun kurultaylarla imtihanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN