Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP yönetimine neşter!

Giriş Tarihi: 9.11.2015
HDP yönetimine neşter!

HDP, seçim nedeniyle ertelediği kongresini yeni yılda yapmayı planlıyor. Yönetim kademeleri ve PKK ile ilişkiler masada olacak

Seçimlerde bir milyona yakın oy kaybeden HDP parti yönetimine neşter vuruyor. Seçimler nedeniyle ertelenen olağan kongrenin yeni yılda yapılması planlanırken, yönetim kademeleri tamamen değiştirilecek. Eşbaşkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın performansı partinin tüm organlarında değerlendirilecek. 1 Kasım seçimlerinde oyların düşüşünde büyük etken olan PKK'nın kanlı saldırıları, bölgede kamu düzenini bozan hendek kazma, yol kesme gibi eylemler konusunda yeni bir tutum ortaya konulacak. Yeni anayasa çalışmaları öncelikli gündem maddesi olacak.
POLİS AMİRİNDEN HDP'Lİ VEKİLLERE TOKAT GİBİ YANIT

PARTİ MECLİSİ'Nİ TOPLADI

HDP, dün Parti Meclisi'ni toplayarak partinin oy kaybındaki nedenler, çözüm sürecinin geleceği, parti politikalarının değiştirilmesi, Meclis'te yeni dönem ve örgütle ilişkileri masaya yatırdı. Gelecek hafta da Merkez Yürütme Kurulu toplanacak. HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, 1 Kasım sonrası yapılan ilk PM toplantısında, "yeni bir mücadele sürecinin" başladığını söyledi. Yüksekdağ, "Bizler böyle bir ortam içerisinde yeniden barış sürecinin başlatılabilmesi için ısrarla müzakerelerin yeniden başlatılması mücadelemizi sürdüreceğiz. Israrla her yerde demokratik bir cumhuriyet için, demokratik bir anayasanın yapılması mücadelemizi, hazırlıklarımızı, çalışmamızı sürdüreceğiz" dedi. HDP Genel Başkanı Demirtaş'ın görevde kalıp kalmayacağı ise kongrede netleşecek. İki dönem kuralı nedeniyle 1 Kasım'da listeye giremeyen bazı isimler Demirtaş'a tepki gösterirken, eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ise Demirtaş'ın devam etmesi gerektiğini söyledi.

HDP'DE 7 HAZİRAN PROFİLİ KAYBOLDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP yönetimine neşter!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN