Ve CHP'de kılıçlar çekildi!

CHP'li genç kurultay üyeleri bugün bir açıklama yaparak olağanüstü kurultay için ilk imzalarını verdi.

Giriş Tarihi: 10.11.2015 14:10
Ve CHP'de kılıçlar çekildi!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) olağanüstü kurultay talepleri sürüyor. CHP'li genç kurultay delegeleri de bugün bir açıklama yaparak ilk imzalarını verdi. Olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlayacaklarını ifade eden genç kurultay delegelerinin açıklamasında, "Gençliğe hitabe ve Bursa nutkundan aldığımız yetki ile 2019 seçimlerinde iktidara giden yolda 'Anadolu ateşini' yakmak üzere olağan üstü kurultayın toplanması için ilk imzayı biz gençler veriyoruz" ifadeleri yer aldı.

DELEGELER AÇIKLAMA YAPTI

İşte genç kurultay delegelerinin o açıklaması: Genç Kurultay Delegeleri olarak Kamuoyuna duyurumuzdur, Aramızdan ayrılışının 77. Yıldönümünde büyük bir özlemle andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin ve ebedi Genel Başkan'ı olduğu Cumhuriyet Halk Partisinin genç kurultay delegeleri olarak cumhuriyete ve partimize sahip çıkacağımıza bir ek daha söz veriyoruz.

"SİYASETTE BAŞARI İKTİDAR OLMAKTIR"

Bugün de aynı inanç ve kararlılığımızı sürdürüyoruz. Ancak, 2010 yılından bu yana, parti içinde yapılan yanlış politikalar ve yanlış kişiler ile yola çıkılmasından dolayı, Genel Merkezimiz; üç genel, bir yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve de referandumu kaybederek altı seçimde de başarısız olmuştur. siyaset biliminde başarı kıstası iktidar olmaktır.

"SONUÇLARI BAŞARI KABUL ETMEK GÜLÜNÇTÜR"

Oy oranındaki bir kaç puanlık oynamanın sonuca hiçbir etkisi yokken, bizim bunu başarı olarak kabul etmemiz gülünçtür. Önümüzde kurultay var denilerek olağanüstü kurultayın toplanmasının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Amaç Genel Merkez ve atanmış İl Başkan'larının baskısı ile kurultay delegelerinin yeniden belirlenmesidir. Bu şekilde olağan kurultayda dikensiz gül bahçesi yaratıp parti içerisinde kimseye hesap vermeden yeniden seçilmek ve 2019 seçimlerini belirlemek istenmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve CHP'de kılıçlar çekildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN