Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın o sözleri reklamı geri çektirdi!

Giriş Tarihi: 11.11.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 11.11.2015 15:16
Serra Yılmaz'ın o sözleri reklamı geri çektirdi!

CNN International'da yemek programı yapan şef Antony Bourdain'in, iye'de çektiği son programında yemek konuları yerine Gezi Olayları ve Türkiye'nin ülke içi siyasi konularına yer vermesine New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi sert tepki gösterdi. Ataşe Murat Karakuş, Türkiye ve Türklere yönelik skandal yayının ardından programa verdikleri reklamı geri çektiklerini ifade ederek yasal işlem başlatacaklarını söyledi. Programda, Bourdain'in 'Türk olmak nasıl bir şey' sorusunda Evet Türküm, ama bu benim suçum değil" şeklinde yanıt veren oyuncu 'a tepkiler de sürüyor.

Dünya çapında üne sahip gezi ve yemek programcısı Antony Bourdain, Parts Unknown adlı programı için geçtiğimiz günlerde iye'ye ikinci kez geldi. Pazar akşamı yayınlanan programın çekimini İstanbul'da gerçekleştiren Antony Bourdain, yayın konseptinin dışına çıkarak Türkiye'nin iç politika konularını ve Gezi Parkı olaylarını ekrana taşıdı. Bourdain, bununla yetinmeyerek programda hükümet ve Cumhurbaşkanı'na yönelik görüşlere de yer verdi.

SERRA YILMAZ'DAN TÜRKLERE HAKARET!

SERRA YILMAZ'A GAMZE ÖZÇELİK'TEN CEVAP
"TÜRK OLMAK BENİM SUÇUM DEĞİL"

Programın konuğu olan oyuncu da, Bourdain'in Türk yemeklerini tattığı sırada "Türk olmak nasıl bir şey?" şeklindeki sorusunu, "Evet Türküm, ama bu benim suçum değil" diyerek yanıtladı. Sosyal medyada artan çok sayıda eleştiri üzerine sosyal medya hesabında açıklama yapmak zorunda kalan Serra Yılmaz, "Amerikalı ya da Fransız, ya da herhangi biri bunun esprisini anlıyor ve gülüyor. Sadece bizler yanlış anlıyoruz" mesajını paylaştı.

SERRA YILMAZ'DAN TÜRKLERE HAKARET!
"REKLAMI GERİ ÇEKTİK"

Skandal yayın, New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Murat Karakuş'un da büyük tepkisini çekti. CNN International'a, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayacağı düşüncesinden hareketle söz konusu program için verdikleri reklamı anında geri çektiklerinin kaydeden Murat Karakuş, gerekirse yasal işlem başlatacaklarını ifade etti. Karakuş, "Programa, 4 spotluk reklam verdik. Özellikle programın İstanbul ayağında reklamlarımızın yayınlanmasını istemiştik. Yayında böyle bir skandal yaşanınca hemen reklamlarımızı geri çektik. İnanılmaz bir şey. Böyle bir sorun çıkabileceğini bilemezdik." dedi.


"SİYASİ YAYIN YAPTI"

Bourdain'in seyahat ve gezi programcısı olduğuna dikkat çeken Karakuş, "Ancak burada siyasi bir yayın yaptı. Akıl almaz bir durumdu. Hala şokundayım. Ülkenin hükümeti, Cumhurbaşkanı karalanıyor ve programı izleyenlerin, vatandaşlarımızın kaotik bir ortamda olduğunu sanmaları isteniyor. Bu bir aldatmaca, bir oyun" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serra Yılmaz'ın o sözleri reklamı geri çektirdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN