Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Terör ateşini iliklerine kadar hissedecekler'

Giriş Tarihi: 12.11.2015
'Terör ateşini iliklerine kadar hissedecekler'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İş Konseyi Başkanları ve Büyükelçiler Toplantısı'nda yaptığı konuşma önemli mesajlar verdi:
* TERÖRLE MÜCADELE SÜRECEK: 7 Haziran seçimlerinin ardından oluşan belirsizlik ortamı ve tereddütler 1 Kasım ile ortadan kalktı. Artık hem bölgesel sorunlar hem de hedeflerimiz bakımından daha kararlı ve güçlü adımlar atabilme imkanına sahibiz. Terörle mücadele önceliklerimizin başında. PKK, PYD, YPG, DHKP-C, Paralel Yapı, DAEŞ başta olmak üzere şiddetle üzerine gideceğiz ve operasyonların netice almadıktan sonra bitmesi söz konusu değil.
* DÜNYAYA SIÇRAYACAK: Terör örgütleri karşısında ikircikli bir tutum izleyerek "Benim terör örgütüm iyi, seninki kötü" gibi yanlışlıklara kapılan ülkeleri uyarmak istiyorum. Terör karşısında ilkesel bir duruş sergilenmemesi halinde, bu ateş eninde sonunda tüm dünyaya sıçrayacak. Bugün güven ve refah içinde olduğunu sanan ülkeler, yarın terör ateşini iliklerine kadar hissetmekten kurtulamayacak.

* ATEŞTEN KURTULAMAYACAKLAR: Suriye ateşine odun taşıyan herkes çok yakında kendini aynı ateşin içinde bulmaktan kurtulamayacak. Bu samimiyetle ifade edilmiş dostça bir ikaz. Biz meseleye bugüne kadar hep insani, vicdani ve ahlaki zaviyeden baktık ve sürekli uyarımızı yaptık. Bölge insanlarıyla olan uzun bir geçmişe sahip kardeşlik ilişkilerimizin gereğini yaptık.
* G20'NİN ROLÜ: Ekonomi elbette G20'nin asıl varlık gerekçesidir ama günümüzde ekonominin siyasetten, sosyal gelişmelerden özelilikle de güvenlikten ayrı düşünülmesi mümkün değil. G20 gündemine Suriye ve Irak meselesini dahil etmemiz bu bakımdan platformun asıl amacına aykırı değil.
* KAN ELLERİNE BULAŞTI: BM Güvenlik Konseyi'nin yapısına karşı "Dünya 5'ten büyüktür" diyerek getirdik.Böyle bir adımı atmaya şu anda gücü elinde bulunduranlar olumlu yaklaşmadı. Eğer dünya adalet üzerine tesis edilmezse, dünyada gelişimi, adaleti beklemek mümkün değil. Suriye'de ölen her masumun kanı bu acıyı önleyebilme gücüne sahip olduğu halde şu veya bu sebeple bunu yapmayan tüm ülkelerin, kuruluşların eline bulaşmıştır.
* TRİBÜNDEN İZLİYORLAR: İlla bir Aylan mı olursa dünya ayağa kalkacak? İnsanlık tribünden izliyor. Diyorum, gelin eğit-donatı yapalım, terörden arındırılmış, uçuşa yasak bölge ilan edelim. Hem Suriye'den çıkan Avrupa'ya şuraya, buraya gitmez. Biz de şu anda bulunanları o bölgede konutlarıyla her şeyiyle oraya yerleştirelim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Terör ateşini iliklerine kadar hissedecekler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN