Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Figen Yüksekdağ halkı sokağa döktü!

Figen Yüksekdağ, "Her yer Silvan'dır. Her yerde Silvan için tepkimizi ortaya koyalım. Abluka kaldırılması için harekete geçelim" diyerek halkı sokağa çağırdı.

Giriş Tarihi: 13.11.2015 13:47 Güncelleme Tarihi: 13.11.2015 18:27
Figen Yüksekdağ halkı sokağa döktü!

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Halk, özyönetime bağlılığını koruyor. Tüm Türkiye, dünyaya saldırının, zulmün olduğu yerde direnişin de olacağının mesajını verdi. Silvan halkı evini, mahallesini koruyor. Ölümün, acının, gözyaşının içerisinde insanlar dimdik ayakta. Zulme teslim olmayan, zulme pabuç bırakmayan bir halk gerçeği var. Silvan'da bunu gördüm mağrur ama dimdik ayakta olan bir halk" dedi.

FİGEN YÜKSEKDAĞ PROVOKASYONA BAŞLADI Yüksekdağ, insanlık değeri ve demokrasi sınavı için Silvan'da bir sınav verildiğine veSilvan halkının direnişi, demokrasi mücadelesini kazanarak çıktığını dile getirdi.
"ÖZYÖNETİM KAZANDIĞIMIZ MEVZİLERDEN BİRİDİR"

Yüksekdağ, "Halkımızın özyönetim ilanlarıyla ortaya koyduğu tutum demokratik olarak kazandığımız mevzilerden biridir. Örgütlü halkımızın kazandığı mevzilerin geri verilmesine izin vermeyeceğiz. Bu mevziler direnerek kazanılmıştır. Bu halkın alın teri emeği, kanı, gözyaşı ve değerleri var" şeklinde konuştu.

HENDEKLERİN KAZILDIĞI YERLERDE OYLAR NASIL DEĞİŞTİ


"HER YER SİLVAN'DIR, DİRENİŞİ BÜYÜTME ZAMANI"

Türkiye halklarına çağrı yapan Yüksekdağ, "Her yer Silvan'dır. Her yerde Silvan için demokratik tepkimizi ortaya koyalım. Abluka kaldırılması için harekete geçelim. Demokrasi sadece Silvan'a değil herkese lazım. Onun için her yerde direnişi büyütme zamanı" dedi.

FİGEN YÜKSEKDAĞ'DAN BİR SKANDAL AÇIKLAMA DAHA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Figen Yüksekdağ halkı sokağa döktü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN