Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargı PKK kanalları için de harekete geçsin

Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya organlarının mahkeme kararıyla Türksat uydusundan çıkarılmasının ardından aynı kararın PKK’ya yakın kanallarda da uygulanması bekleniyor. Terör örgütü propagandası yapan İMC TV’nin halen Türksat üzerinden yayın yapmasına kamuoyu tepkileri de sürüyor.

Giriş Tarihi: 15.11.2015 19:36
Yargı PKK kanalları için de harekete geçsin
Mahkeme kararıyla FETÖ'nün içinde Samanyolu TV'nin de bulunduğu 13 kanalı Türksat uydusundan çıkarıldı. Fakat terör örgütü PKK'ya yakın kanallardan olan İMC TV halen Türksat üzerinden yayın hayatını sürdürüyor. Terör propagandası yapan İMC TV'nin aynı kararla Türksat uydusundan çıkarılması bekleniyor. PKK propagandası yapan İMC TV'nin halen yayında olmasına sosyal medyadan da tepkiler gelmeye devam ediyor.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE SIĞINARAK TERÖR PROPAGANDASI
Çözüm sürecinin durmasının ardından ve 1 Kasım seçimleri sürecinde her gün PKK lehine yayın yapan İMC TV, Türkiye Cumhuriyeti ve güvenlik güçlerine karşı alçakça kara propaganda yürütmüştü. Medya ve siyaset çevrelerinin de desteğiyle bu alçaklığı sürdüren kanal, basın özgürlüğüne sığınarak terör propagandalarına devam etmişti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU TERÖR KANALINDA ŞOV YAPMIŞTI
1 Kasım seçimlerinden hemen önce terör kanalında bir programa katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Anayasanın 2. Ve 3. Maddelerini değiştir misiniz?' sorusuna 'Tabi' cevabını vermişti. Daha sonra başka bir kanalda çıktığı programda ise 'U' dönüşü yaparak 'Anayasanın ilk 4 maddesi değişmez' demişti.

PKK YANDAŞI GAZETELER İÇİN DE HAREKETE GEÇiLSİN
PKK terör örgütünün resmi gazetesi gibi hareket eden Özgür Gündem'in de terörle mücadele kapsamında yargı kararıyla kapatılması bekleniyor.

Sosyal medyadaki takipçiler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün terör propagandası yapan medya organları için alınan kararların aynısının PKK medyası içinde alınmamasına tepki gösteriyor. Kamuoyu yargının bir an önce harekete geçmesini bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargı PKK kanalları için de harekete geçsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN