'Katil devlet' diyenler Fransızlar'ı örnek alsın

Başbakan Davutoğlu: Ankara saldırısında "Katil devlet" diyen vicdansızlar, şimdi Fransız aydınlarının, basınının gösterdiği tepkiden ders almak zorunda. Fransız medyasında ceset video ve fotoğrafları, Fransız hükümetine saldırıldığını gördünüz mü?

Giriş Tarihi: 17.11.2015
'Katil devlet' diyenler Fransızlar'ı örnek alsın
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün partisinin yeni dönem milletvekilleriyle AK Parti Genel Merkezi'nde buluştu. Toplantının basına açık bölümünde milletvekillerine hitap eden Davutoğlu, şunları söyledi:
KONGREDEN KORKMAYIN: 7 Haziran'da tek başına iktidar olamamaktan kaynaklanan o psikoloji karşısında yeise kapılmamak ne kadar önemliyse, bugün 1 Kasım seçimlerinden sonra da kibre kapılmamak o kadar önemli. Seçim yenilgilerinden sonra kongre tartışması yapan muhalefet partilerine tavsiyem, kongreden korkmasınlar. Bu kongreye katılanlar, millet aşkıyla katılmışlarsa her türlü küçük hesap o kongrede bozulur.

TÜRKİYE'YE FRANSIZ KALAN AYDINLAR!

TERÖRLE MÜCADELE: Terör bu topraklardan, her bir dağından, tepesinden, mezrasından, köyünden, sokağından, şehrinden temizlenene kadar terörle mücadelemiz devam edecektir. Biz hiçbir zaman seçim üzerinden milletimizin üzerinden oyunlar oynanmasına izin vermedik. Biz, "1 Kasım'a kadar seçim güvenliği için operasyon yapın" talimatı vermedik. Biz şu talimatı verdik, "Madem terör örgütleri bize karşı birlikte harekete geçmiştir, sizin göreviniz o terör örgütlerinin bir daha harekete geçemeyecek şekilde zayıflatmaktır."

'Saldırı insanlığa karşı yapıldı'

FRANSA'DAN DERS ALIN: Paris saldırıları da açıkça gösterdi ki, terör dünyanın her yerinde, her toplum için tehdit. 12 Ekim Ankara Garı saldırısı sırasında biz daha yaralılarımızı hastaneye yetiştirme, ölülerimizi kaldırma gayretindeyken, dönüp devlete "Katil devlet" diyen, Sayın Cumhurbaşkanı'na, bana "Bu terörün sorumlusu sizlersiniz" diye hitap eden vicdansızlar varsa, şimdi Fransız aydınlarını, Fransız basınının gösterdiği tepkiden ders almak zorunda. Herhangi bir Fransız medyasında ceset gördünüz mü? Terörün hedeflediği psikolojik ortamın oluşmasını sağlayacak bir video, bir fotoğraf gördünüz mü? Terörü yapanlardan çok Fransız hükümetine saldırdığını gördünüz mü? Bu gelişmelerden herkesin ders alması lazım.

FRANSA'DA OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ!

SON ÇIRPINIŞLARI: Barış sürecine ihanet edenler bu halleriyle siyasi temsil kabiliyetine sahip olmadıklarını gösterdi. Bu ülkede toplumsal barış süreci onların varlığına muhtaç değilr. Bilsinler ki bunlar son çırpınışlarıdır, bu topraklarda yeniden kardeşlik türkülerinin söylenmesine asla engel olamayacaklar. Ve bilsinler ki adalet, işledikleri o cürümlerin hesabını soracaktır.
RAKİBİMİZ KENDİMİZ: AK Parti'nin rakibi bugün yine AK Parti'dir. Bundan sonra da kendimizle yarışmaya devam edeceğiz. En önemli önceliklerimizden biri yeni anayasa. Farklı sosyal kesimlere yönelik reformlarımız devam edecek. Önümüzdeki üç ay içinde seçim esnasında verdiğimiz her sözün gereği yapılacak. Cemevlerinin, irfan merkezlerinin statüsü de dahil olmak üzere birçok konuda somut ve adil adımlar atacağız. Dini, mezhebi, dili, siyasi düşüncesi, ekonomik seviyesi ne olursa herkes kendini bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı hissedecek.

'BİZ ÇİLLER İLE DEMİREL DEĞİLİZ'
Başbakan milletvekilleriyle görüşmesinin basına kapalı bölümünde hükümet kurulduktan sonra yapılacakları anlattı:
TBMM'de komisyonlar kurulduktan sonra İçtüzük değişikliğini gündeme getireceğiz. İçtüzük'ün daha rasyonel olması, Meclis çalışmalarını hızlandırması lazım.
Hükümeti kurduktan sonra muhalefet partilerinin liderlerini gezip, "yeni anayasa ile ilgili çalışmalar devam etsin" diyeceğim.
1 Kasım seçim beyannamemizde yer alan vaatlerin hepsini yerine getireceğiz. Vaatlerimiz ile ilgili ilk üç ayda kanuna gerek olmayanlar ile ilgili adımlar atılacak. Kanun isteyenleri de komisyonlar kurulduğunda Meclis'e intikal ettireceğiz.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 ucubesi ortaya çıktı. Anayasa değiştirildi, cumhurbaşkanını millet seçiyor; halk seçtiği için şu anki Cumhurbaşkanının konumu farklı. Cumhurbaşkanı-başbakan ilişkilerinde, Turgut Özal- Mesut Yılmaz, Süleyman Demirel - Tansu Çiller arasında sıkıntılar yaşandı. Biz sayın Cumhurbaşkanımız ile Allaha hamdolsun bu sıkıntıları yaşamıyoruz. Çünkü bizim ilişkimiz Cumhurbaşkanı-başbakan ilişkisinden daha derin.
Etik Kurulu faal hale getireceğiz. Yolsuzluklara karışanlar ile yollarımızı ayıracağız. Benim kimin oğlu olduğum, ne iş yaptığım, eşimin nerede çalıştığı belli. Bunların üstünde bir şey olursa bana gelip hesap sorun.
Vatandaşın 7 Haziran'da verdiği dersi hiç unutmayacağız. Bana "9 puan artış nasıl oldu" diye sordular. "Samimiyet, samiyet, samiyet" dedim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Katil devlet' diyenler Fransızlar'ı örnek alsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN