Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önemli kararlar aldık

Giriş Tarihi: 17.11.2015
Önemli kararlar aldık
Antalya'da gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi kapsamında basın toplantısı düzenleyen Cameron, zirvenin odak noktasının ulusal güvenlik olduğunu söyledi. Cameron, bu kapsamda zirvede hep birlikte, "terör tehdidiyle nasıl baş ederiz", "Suriye sorununa nasıl çözüm getiririz" ve "iklim değişikliği gibi güvenliğimize tehdit oluşturan uzun dönemli tehditleri nasıl ele alırız" sorularının masaya yatırıldığını aktardı. Cameron şu mesajları verdi:
Mısır'daki Rus yolcu uçağı faciası, Ankara ve Lübnan'daki bombalı saldırılar ile Tunus'taki saldırılar, karşı karşıya olunan terör tehdidinin altını çiziyor.
Zirvede, daha fazla önemli adımlar atılması kararını aldık. (Bu adımlar) Teröristlerin bel bağladığı finansmanın kesilmesi, aşırıcı ideolojiler ve teröristlerin propagandalarıyla mücadele yanında istihbarat paylaşarak, yabancı savaşçıların seyahatlerini engelleyerek, yabancı savaşcılar tehdidinden kendimizi daha iyi korumak.
2 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye'de kullanılması için 275 milyon sterlin ek yardım yapacağımızı taahhüt ettik.
Putin'e, Suriye'de, Esad'sız ve Esad'ın gaddar vahşetinden uzakta bir geçişe destek vermesi çerçevesinde uluslararası toplumla birlikte çalışması için çağrıda bulundum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önemli kararlar aldık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN