Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin: IŞİD, 40 ülkeden finansal destek alıyor

Giriş Tarihi: 17.11.2015
Putin: IŞİD, 40 ülkeden finansal destek alıyor
Rusya Devlet Başkanı Putin, G20 liderler zirvesinin kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, IŞİD'in dış ülkelerden finansal destek aldığına dikkat çekti. İşte Putin konuşmasından çarpıcı bölümler;
IŞİD, 40 ülkeden finansal destek alıyor. Bunlar arasında G20 üyeleri de var.Bir araya geldiğimiz liderlerine, IŞİD'in finansman kanallarına ilişkin bilgiler verdim. Meslektaşlarıma, teröristlerin yasadışı petrol ticaretinin boyutlarını ortaya koyan, uzaydan ve uçakla çekilen fotoğrafları gösterdim. Petrol yüklü konvoyların uzunluğu onlarca kilometreyi buluyor.
Terörle mücadele için uluslararası bir koalisyon kurulmasıhalen mümkün ve zorunlu da. Yaşanan trajik olaylar haklılığımızı kanıtladı.
İlk yapmamız gereken IŞİD'i yenmektir. Ancak bundan sonra Suriye'de yapılması gerekenler konuşulabilir. Bu ortak tehdide karşı güçlerimizi birleştirmek daha önemli.
Hiç kimse terör saldırılarına karşı sigortalı değil. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın Esad'a sert tutumu Paris'i terörden koruyabildi mi? Hayır. ABD reddetse de biz işbirliği kapımızı kapatmadık. Türkiye'ni de desteği gerekiyor. Türkiye-Rus enerji projelerinde hiç bir sorun yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin: IŞİD, 40 ülkeden finansal destek alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN