Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhabirin sorusu Başbakan Davutoğlu'nu kızdırdı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanlı bir gazetecinin Suriye konusunda "Türkiye sorumluluğunu yerine getiriyor mu?" sorusuna tepki gösterdi. Davutoğlu, asıl sorunun 4 yıldır hiçbir şey yapamayan Birleşmiş Milletler'e sorulması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 18.11.2015 18:14 Güncelleme Tarihi: 18.11.2015 18:23
Muhabirin sorusu Başbakan Davutoğlu'nu kızdırdı

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile ortak basın açıklaması düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanlı bir muhabirin'mülteci konusunda Türkiye sorumluluğunu yerine getiriyor mu?şeklinde sorduğu soruya sert yanıt verdi. Davutoğlu, asıl sorunun Türkiye'ye değil de 4 yıldır hiçbir şey yapmayan, hiçbir karar alamayan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne sorulması gerektiğini ifade etti, 'Bu soruyu onlara iletin' dedi.
DAVUTOĞLU ÇİPRAS'I MİSAFİR ETTİ

İşte Davutoğlu'nun o açıklaması:

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi gereğini yapmadığı için milyonlarca insan aç susuz Türkiye'ye buradan da Avrupa'ya geçebilmek için çaba içinde. Kimse bebeğini alıp da denize açılmak istemek. Bize nasıl çözeceğiniz sorusundan daha çok bizim Yunanistan ve Türkiye olarak Avrupa'ya bu konuda neden çözüm üretemediniz, hiçbir karar alamadınız diye sormamız gerekiyor. Soruyu doğru yere sormak lazım. Türkiye'ye dönüp bu konuda çözüm çağrısında bulunmak bütün Türkiye'yi bize yüklemek demektir ki biz bu yükü taşıdık.

DAVUTOĞLU VE ÇİPRAS'TAN ORTAK BASIN TOPLANTISI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhabirin sorusu Başbakan Davutoğlu'nu kızdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN