Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seval Türkeş: istihbaratın kontrolü altında

Merhum ’in eşi Seval Türkeş, partinin misyonundan uzaklaştırıldığını ve istihbarat örgütlerinin güdümüne girdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 19.11.2015 09:44 Güncelleme Tarihi: 19.11.2015 09:57
Seval Türkeş: MHP istihbaratın kontrolü altında
'nin Meclis'te daha önce HDP'nin oturduğu sıralara oturması ülkücü camiada üzüntü yarattı. 'in eşi Seval Türkeş, "MHP'ni bu haline tüm ülkücülerle birlikte çok üzüldüm. MHP kendi misyonundan çıkarıldı. İstihbarat örgütlerinin kontrolü altına girdi. Amacından uzaklaştırıldı. Menfaat gruplarının istismarında kullanıldı. Bu nedenle MHP bu hale geldi" değerlendirmesinde bulundu.

Seval Türkeş şunları söyledi: "MHP ve Türkeş ailesi üzerindeki operasyonları anlatmadım. Bizim üzerimize linç operasyonu uygulandı. Türkeş'in ölümü de şüpheli bir ölümdür. Henüz kamuoyuna açıklamadım. Türkeş öldükten sonra benim üzerimde yapılan çok büyük bir baskı oldu.

LİNÇ OPERASYONU

Türkeş'in varisi ve eşi olmam dolayısıyla linç operasyonu uygulandı. MHP şu anda ehil olmayan ellerde. MHP Türkeş'in ölümünden sonra manüple edilerek bir takım güçlere teslim edildi. Sonra Türkeş'in bırakmış olduğu çizgi ve miras ters yönde kullanıldı. Türkeş, 'Abdullah Öcalan canlı sokulmayacak' dedi. Son verdiği demeçler ve açıklamalar bu yöndeydi. 'Canlı sokulursa parçalanmanın, bölünmenin adımı olur' dedi."
Türkeş'in vefatının 28 Şubat dönemine rastladığını belirten Seval Türkeş, "Nasıl planlandığını açıklayacağım. 18 senedir mücadele geçirdim. Misyon bizim üzerimizden yürüyor. MHP Türkeş'in eseridir. Türkeş'in mirası tamamen heba edilmiştir. MHP'nin yarattığı boşluk Türkiye'yi bu sıkıntılara sokmuştur. Türkeş yaşasaydı bu tablo olmazdı. Türkiye Ortadoğu'ya döndürmeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

TÜRKEŞ: BAHÇELİ'NİN HADDİ DEĞİL


MHP'nin kendi misyonundan çıkarıldığını ve istihbarat örgütlerinin kontrolü altına girdiğini söyleyen Seval Türkeş, MHP'nin küçülmesi, devreden çıkmasının memleket için çok tehlikeli olduğunu kaydetti.

Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seval Türkeş: MHP istihbaratın kontrolü altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN