Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu sefalet bataklığını kurutmalıyız'

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörizm ve göç sorununu bataklıkta üreyen sineklere benzeterek, "Öyleyse bu bataklığın kurutulması lazım. Bu bataklığın adı, sefalet bataklığıdır. Sefalet bataklığını yok ettiğinizde, terörizmin en önemli insan kaynağını, aynı şekilde göçlerin başta gelen sebebini de ortadan kaldırmış olursunuz" dedi. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 5. Sağlık Bakanları Toplantısı kapanış oturumunda konuşan Erdoğan'ın diğer mesajları ise şöyle:

TERÖRE KARŞI EL ELE VERMELİYİZ:
İslam adını kullanarak Müslümanlara en büyüz zararı veren DAEŞ, El Kadie, Boko Haram gibi örgütler karşısında hep birlikte el ele vererek, net ve ilkeli bir tutum ortaya koymalıyız. İslam, Müslüman, cihat, mücahit, şeriat gibi kavramları, bu teröristlerin istismar aracı olmaktan kurtulmalıyız. Bu örgütler ve kavramlar üzerinden Müslümanların kanlarını döken, onurlarını kıran, geleceklerini karartan güçlerin oyununu hep birlikte bozmalıyız. Dünyadaki 1.7 milyar Müslümanın izzetini bir avuç teröristin insafına terk edemeyiz.

CANLI BOMBA FAKİRLERDEN:
Terörizmin en önemli gerekçelerinden bir tanesi fakirliktir. Terörün arkasındaki güçler fakiri seçiyor. Canlı bombayı onların içinden seçip alıyor. Onu o şekilde araziye gönderiyor.

ENSAR OLMAK BİZE DÜŞTÜ:
Ben halkıma şöyle sesleniyorum: Gelenlerin hepsi muhacirdir, siz ise ensar olmaya devam edeceksiniz. Bu varil bombalarından kaçan Suriyeli muhacirlere bir ensar gerekiyordu, bu görev hamdolsun bize düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu sefalet bataklığını kurutmalıyız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN