Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otel baskınında rehineler serbest bırakıldı

Mali'nin başkenti Bamako'da silahlı kişiler tarafından saldırı düzenlenen otelden 18 cansız bedenin çıkarıldığı ifade edildi.Öte yandan otelde rehine kalmadığı belirtildi. Baskını El Kaide bağlantılı El Murabitun üstlendi.

Giriş Tarihi: 20.11.2015 18:12 Güncelleme Tarihi: 20.11.2015 23:11
Otel baskınında rehineler serbest bırakıldı

Mali'nin başkenti Bamako'da bulunan bir otele silahlı kişiler tarafından baskın düzenlenmiş, otel çalışanlarıyla birlikte 170 kişi gözaltına alınmıştı. Rehinelerin kurtarılması için başlatılan operasyon kapsamında 80 kişi kurtarılmıştı. Operasyonlar halen devam eden ederken, otel saldırısını El Kaide bağlantılı El Murabitun üstlendi. Tuareg ve Araplardan oluştuğu aktarılan grubun sosyal medya üzerinden yayınladıkları paylaşımla saldırıyı üstlendiği ifade edildi. Malili güvenlik güçleri otelden 18 cansız bedenin çıkarıldığını bildirdi. Otelden çıkarılan cesetler arasında bir de Belçika vatandaşının bulunduğu ifade edildi. Öte yandan otelde rehine kalmadığı belirtildi.

DAVUTOĞLU ARADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mali'deki otel baskınında rehin alınan ve daha sonra kurtarılan Türk Hava Yolları (THY) personelini telefonla arayarak "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Renan Şekeroğlu'nun konutunda bulunan ikinci kaptan pilot Sadık Murat Arat, kabin amiri Murat Gündüz, kabin memurları Lütfiye Deniz Kıvrak, Şerife Taşçı Kabacık ve Aray Sevim'i telefonla arayarak, "Geçmiş olsun" dedi.

THY personeli de Başbakan Davutoğlu'na teşekkür etti.

THY ekibinden Sadık Murat Arat ise 2003 yılında Beykent Üniversitesi'nde ders verdiği dönemde Başbakan Davutoğlu'nun derslerine katıldığını belirterek, anılarını anlattı.

Başbakan Davutoğlu, kaptan pilot İsmail Yerli'nin istirahatte olması nedeniyle kendisiyle görüşemedi.

MALİ'DEKİ OTEL BASKININI AL MURABİTUN ÜSTLENDİ

Mali'nin başkenti Bamako'da bir otele düzenlenen baskını El Kaide bağlantılı El Murabitun üstlendi.
Mali'nin başkenti Bamako'da bulunan bir otele silahlı kişiler tarafından baskın düzenlenmiş, otel çalışanlarıyla birlikte 170 kişi gözaltına alınmıştı. Rehinelerin kurtarılması kapsamında başlatılan operasyonda 80 kişi kurtarıldı. Otel saldırısını El Kaide bağlantılı El Murabitun üstlendi. Tuareg ve Araplardan oluşan grubun sosyal medya üzerinden yayınladıkları paylaşımla saldırıyı üstlendiği ifade edildi.
Otelde bulunan rehineleri kurtarma operasyonu sürüyor.

MALİ'DE REHİNELERİ KURTARMA OPERASYONU BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ!

THY PERSONELİ KURTARILDI

Mali'nin başkenti Bamako'daki Radisson Otel'de rehin tutulanlar arasındaki son Türk Hava Yolları (THY) görevlisinin de kurtarıldığı ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, oteldeki son THY görevlisinin de kurtarıldığı, sağlık durumunun iyi olduğu ve Türk Büyükelçiliğine götürüldüğü kaydedildi.

Mali'de silahlı bir grup, sabah başkent Bamako'da bulunan Radisson Otel'e baskın düzenlemiş, çoğu yabancı uyruklu 170 kişiyi rehin almıştı. Mali İçişleri Bakanı Salif Traore, düzenlenen operasyonun ardından otele düzenlenen saldırıda rehine kalmadığını açıklamıştı.

Otelde rehin alınanlar arasında 7 THY çalışanının da bulunduğu açıklanmış, bunlarda altısı daha önce kurtarılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otel baskınında rehineler serbest bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN