Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O DAEŞ'li 'kara kutu' çıktı

Paris saldırısını yapan ekibin parçası olan ve Antalya'da yakalanan Ahmed Dahmani'nin, saldırının mimarı Abaaoud ile defalarca görüştüğü saptandı

O DAEŞ'li 'kara kutu' çıktı
Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin öldüğü terör saldırılarının organizasyonu ile keşfinde yer alan ve Antalya'da yakalanan Ahmed Dahmani, DAEŞ'in kara kutusu çıktı. Cezaevinde özel hücreye konulan Dahmani'nin, Paris'te öldürülen saldırının mimarı Abdelhamit Abaaoud ile defalarca görüştüğü belirlendi. Paris saldırılarının ardından Suriye'ye geçmek üzere geldiği Antalya'da yakalanan Ahmed Dahmani ile DAEŞ'li Ahmet Tahir ve Muhammed Verd tutuklanarak Alanya Cezaevi'ne konuldu.

DAEŞ'TEN KORKUNÇ İNFAZ!

GARSON KILIĞINDA TAKİP...
Özel hücrede tutulan ve kimse ile görüştürülmeyen Dahmani'nin üzerinde ele geçirilen cep telefonunun incelemesinde, saldırının baş planlayıcılarından olan ve Paris'te polisle girdiği çatışmada öldürülen Abdelhamit Abaaoud ile saldırıların olduğu gün ve öncesinde defalarca görüştüğü ortaya çıktı. Dahmani ile yanındaki militanların Antalya'daki G-20 zirvesine yönelik eylem planladıkları da ileri sürüldü. Dahmani'yi otelde izleyen polislerinse garson kılığına girdiği öğrenildi. Dahmani savcıya verdiği ifadede Manavgat'ı kartpostallarda görüp beğendiğini, 2 ay önce ucuz diye tatil paketi satın aldığını söyledi. Suriye'den gelen DAEŞ militanları ise tam tersi ifadeler ile Dahmani'yi ele verdi. Dahmani'nin Belçika'da boks ile uğraştığı, müsabaka bahanesiyle Fransa, Almanya, Hollanda ve Rusya'ya sık sık gidip geldiği, bu ülkelerde DAEŞ için eylem planladığı belirtiliyor. Dahmani'nin üye olduğu Brüksel Boks Akademisi ile dağ kamplarına katıldığı, dağcılık eğitimleri aldığı da belirlendi. Emniyet kaynakları, cezaevine konulan Fas asıllı Belçika vatandaşı Dahmani'nin Fransa tarafından iadesinin istendiğini bildirdi.

BÖYLE YAKALANDI

SABAH'IN HABERİ SES GETİRDİ

Paris saldırılarının planlayıcılarından olduğu belirtilen 'Ebu Ahmed Belçiki' lakaplı Ahmed Dahmani ile destekçisi 2 DAEŞ'linin, Antalya'da Türk polisinin düzenlediği nefes kesen bir operasyonla yakalanması haberini, dünya SABAH'tan öğrendi. Fransız haber ajansı AFP'den İngiliz Reuters'a, ABD merkezli Associated Press'ten Rus Sputnik'e kadar dünyanın büyük ajansları ve basın-yayın organları, bu flaş gelişmeyi SABAH'ın haberine atıfla duyurdu.

G20 ZİRVESİYLE İLGİLİ KORKUNÇ İDDİA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O DAEŞ'li 'kara kutu' çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN