Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ TRT'nin kapısına kilit vuracaktı

Giriş Tarihi: 23.11.2015 14:03 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 15:27
FETÖ TRT'nin kapısına kilit vuracaktı

Aktuel.com.tr yazarı Ersoy Dede bugünkü yazısında FETÖ örgütünün, yargıyı kullanarak TRT’yi nasıl bitirmeye çalıştığını yazdı. Akıllara durgunluk veren kumpasta, yargıyı kullanarak TRT’nin 1 milyar lira borçlandırarak kapısına kilit vurulmaya çaışılıyor. Bir dönem TRT’yi tamamen ele geçiren FETÖ’nün, kurumdan atıldıktan sonra nasıl bir intikam operasyonu yaptığı Ersoy Dede’nin bugünkü yazısında.

İŞTE ERSOY DEDE'NİN BUGÜN ÇOK KONUŞULACAK O YAZISINDAN BAZI BAŞLIKLAR:


YARGI SÜRECİ SONUÇLANANA KADAR BEKLEDİM YAZMADIM

TRT bizim kıymetlimiz.. Ve onun herhangi bir cemaatin bir ihanet şebekesinin kirli emellerine kurban edilmemesi bizim önceliğimiz.. Bir hata yapılmış ve TRT'nin kritik daireleri bu ihanet şebekesine teslim edilmişti.. Bülent Arınç'ın sorumlu olduğu, İbrahim Şahin'in başında olduğu dönemde.. Ne zaman ki devlet, millet adına TRT'yi geri aldı, işte o zaman ihanet şebekesi TRT'nin kapısına kilit vurmak adına düğmeye bastı.. Yargısal bir süreç olduğu için sonuçlanana kadar bekledim.. Şimdi sonuçlandı..

FETÖ'NÜN DİNLEDİĞİ İSİMLER

TRT'DEN ATILAN FETÖ ÜYELERİ GİDERAYAK OPERASYON YAPTI


Bakın değerli dostlar. Paralel Devlet Yapılanması adıyla iddianameye giren Fethullahçı Örgüt, elindeki yargı ve polis kadrosuyla gider ayak ne yapabilirse yapmak adına düğmeye bastı.. Türk filmlerindeki o unutulmaz replikte dendiği gibi 'Ya benimsin ya toprağın' dedi ve TRT'yi yok etmek için stratejik bir hamle yaptı. Önce paralel bir yerel mahkemeyi ayarladı ardından da Yargıtay'daki gücünü kullandı.

YARGI ŞOK KARAR VERDİ VE…

Olay şu.. Paralel yapı, 2008/2014 yılları arasında OSB'lerden alınan elektrikte TRT payının faiziyle birlikte geri ödenmesi için dava açtı.. Bursa 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yasal düzenlemenin OSB'leri TRT payı ödemekten muaf tuttuğuna, geçmiş döneme ait ödemelerin, ticari avans faiziyle geri ödenmesine karar verdi. Kararın temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 3. Hukuk Dairesi kararı onadı.

FETÖ MEDYASININ PİŞKİNLER KOROSU

YARGITAY DA KARARI ONADI


Kararın onanması ile birlikte TRT'nin karşı karşıya kaldığı ödeme yükümlülüğünün ne olduğunu tahmin edebiliyor musunuz?.. 270 OSB için toplam 1 mlyar liranın üzerinde bir ödeme mükellefiyetinden söz ediyoruz burada.. Neredeyse TRT bütçesinin tamamı.. Bu para ödemekle çözülecek bir mesele değil..

RESMEN TRT'NİN KAPISINA KİLİT VURULMAK İSTENDİ

Bu iş resmen TRT'nin kapısına kilit vurulması anlamına gelecek bir karardı.. Neyse ki uzun süren hukuk mücadelesinin ardından, güçlü olanın kararı bozuldu ve haklı olan kazandı.. Karar düzeltme talebinde bulunulmasının ardından Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, dosyayı yeniden inceleyerek, bu kez yerel mahkeme kararını bozdu. TRT resmen ipten döndü..

TRT'DE RESMEN SAVAŞ VERİLDİ


Dışarıdan bakıp atıp tutmak kolay. Ama böylesi kıymetli bir yapıyı devletin ve milletinin hizmetinde tutmaya, cemaatlerden, örgütlerden korumaya çalışan kadroları taktir ve tebrik etmek gerekiyor.. Şenol Göka ve ekibi resmen cephe savaşı veriyorlar.

Ersoy Dede/Aktuel.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ TRT'nin kapısına kilit vuracaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN