En kritik Bakanlık ona emanet

Giriş Tarihi: 24.11.2015 14:11 Güncelleme Tarihi: 24.11.2015 17:14
En kritik Bakanlık ona emanet

Gerek Rusya ile gerek İran ile ilişkiler doğrultusunda enerji alışverişi konusunda kritik günler geçirdiğimiz şu günlerde önemli kararların merkezi olacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine ekonomi ve uluslararası ilişkiler konusunda deneyimli olan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak getirildi.

64. Hükümet'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezunu. Albayrak profesyonel yaşamına 1996 yılında başladı.

2001 KRİZİNDE DAHİ ŞİFKETLERİN FİNAS YAPISINI BAŞARI İLE YÖNETTİ

Çalıştığı şirketlerde yurtiçi ve yurtdışı birçok üst düzey pozisyonda bulunan Albayrak, Türkiye ekonomisinin zorlu bir sınavdan geçtiği 2001 krizinde şirketinin finansman ve likidite yapısını başarıyla yönetti, 2007 yılında yaklaşık 1 milyar dolar talep ile 200 milyon dolarlıklık Türkiye'deki ilk holding Eurobond ihraç sürecini yönetti, 2008 yılında 34 katı FAVÖK değerinden Türkiye'deki en yüksek yurtdışı şirket satışını gerçekleştirdi, 2007-2008 yıllarında Türkiye'ye yaklaşık 1 milyar dolar tutarında doğrudan yabancı yatırım sağlanmasına katkıda bulundu.MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NDE BANKACILIK VE FİNANS ALANINDA DERS VERMEKTE


2013 yılı sonunda özel sektörden ayrılan Albayrak, Sabah Gazetesi'nde yazar olarak görev almakta, aynı zamanda Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans alanında ders vermekte, birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevler üstlenmektedir.

DOKTORASI YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARININ FİNASMANI

New York Pace Üniversitesi, Lubin School of Business'ta yüksek lisans eğitimi alan Albayrak, Finans ve Bankacılık alanındaki doktorasını "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı" üzerine hazırladığı tezle tamamladı.

25. ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili ve 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan Ak Parti 5. Olağan Genel Kurulunda MKYK üyesi seçilen Albayrak, evli ve iki çocuk babasıdır.

İŞTE YENİ BAKANLAR KURULU LİSTESİ

Başbakan Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En kritik Bakanlık ona emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN