Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sema Ramazanoğlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu

Kurucusu olduğu AK Parti'den 13 yıl sonra Denizli Milletvekili olan Ramazanoğlu, 64. Hükümette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine getirildi

Giriş Tarihi: 24.11.2015 17:51 Güncelleme Tarihi: 24.11.2015 17:54
Sema Ramazanoğlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu
AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, 64. Hükümete Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu.

Denizli'de, 1959 yılında doğan Ramazanoğlu, ilk ve orta öğrenimini burada bitirdi. 1983'te Ankara Üniveriseti Tıp Fakültesinden mezun olan Ramazanoğlu, çeşitli sağlık kuruluşlarında doktorluk yaptı.


İhtisasını İsviçre Bern Üniversitesi Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesinde radyoloji alanında tamamlayan Ramazanoğlu, Haydarpaşa Numune Hastanesinde görev yaptığı sırada 28 Şubat sürecini yaşadı.

Başörtüsü nedeniyle sorun yaşadığı hastaneden istifa eden Ramazanoğlu, daha sonra mesleğini özel sektörde devam ettirdi, başörtüsü mücadelesini de siyasi alana taşımaya karar verdi.

SİYASİ HAYATI BAŞÖRTÜSÜ MÜCADELESİYLE GEÇTİ

AK Parti'nin Kurucular Kurulu Üyesi olan, Genel Başkan Danışmanlığı ve MKYK üyeliği de yapan Ramazanoğlu'nun siyasi hayatının önemli bölümü başörtüsü mücadelesiyle geçti.

Ramazanoğlu, AK Parti'nin kurucuları arasında yer aldı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davanın iddianamesinde, "türbanı simge ve dayatma unsuru olarak kullandığı" gerekçesiyle Ramazanoğlu'nun milletvekili seçilemeyeceğini, AK Parti'ye bu nedenle ihtar verilmesi gerektiğini savundu. Anayasa Mahkemesi bu istemi oy birliğiyle reddetti.


Ancak Ramazanoğlu, parti kurulduğundan bu yana geçen 13 yıllık süreçte, ilk kez 1 Kasım Genel Seçimi'nde milletvekili adayı gösterildi.

Eski AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu ile evli olan Ramazanoğlu, AK Parti hükümeti döneminde eski Denizli Milletvekili olan Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın da ablası.

İki çocuk annesi olan Ramazanoğlu, Almanca ve İngilizce biliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sema Ramazanoğlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN