MHP'de muhaliflere 'duygusal' uyarı

"Meselelere aklıselimden uzak ve kan davası mantığıyla yaklaşmanın, klasik şablonlarla açıklamanın kimseye faydası olmayacaktır"

Giriş Tarihi: 25.11.2015 09:31
MHP'de muhaliflere 'duygusal' uyarı

MHP Genel Merkezi, internet ortamında örgütlenen parti içi muhalefeti, kan davası mantığı ile hareket edilmemesi ve partiye sahip çıkılması konusunda uyardı. Sinan Oğan'dan sonra Meral Akşener'in de 30 Kasım'da adaylığını açıklaması beklenirken, Genel Merkez, muhalefetin çalışmalarını yakından takip ediyor.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman dün yaptığı açıklamada, "Ülkücü'nün Çilesi" kitabından alıntı yaparken, "Ülkücü, sevgilisi bahis konusu oldu mu baştan başa haysiyet kesilir. Şahsına fenalık yapanlara pek aldırmaz ama ülküsüne yan gözle bakanlara tahammülü yoktur" dedi.

Büyükataman şöyle konuştu: "Partimizin Genel Başkanı'nın belirlendiği yer yandaş TV kanalları, Twitter ya da Facebook sayfaları değildir. Bugün ülkücü olmanın kolay, kalmanın ve yaşamanın çok zor olduğu bir dönemin sancılarını çekiyoruz. Meselelere aklıselimden uzak ve kan davası mantığıyla yaklaşmanın, klasik şablonlarla açıklamanın kimseye faydası olmayacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de muhaliflere 'duygusal' uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN