Türkiye'nin en iyi haber sitesi

davasının ikinci duruşması başladı

Ankara'da ve arkadaşlarının öldürülmesine ilişkin 34 sanığın yargılandığı davanın görüldüğü salonun küçük olduğunu belirten avukatları duruşmayı terk etti.

Giriş Tarihi: 25.11.2015 13:15 Güncelleme Tarihi: 25.11.2015 13:46
Yasin Börü davasının ikinci duruşması başladı
Diyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani (Ayn el Arap) bahanesiyle gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesine ilişkin 21'i tutuklu 34 sanığın yargılandığı davada, müşteki avukatları, küçük olduğunu belirttikleri salonu terk etti.

Güvenlik gerekçesiyle Ankara'ya nakledilen Yasin Börü davası, Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda görülüyor.

Duruşma başında söz alan müşteki avukatlarından Selçuk Karsöz, "Salon yargılamaya müsait değil, küçük" ifadesini kullandı. Mahkemeden, bu hususun düzeltmesini beklediklerini belirten Karsöz, "Aski takdirde duruşmayı terk edeceğiz" dedi.

Cumhuriyet Savcısı Umut Sadak, mütalaasında gizli tanık dinleme imkanın sadece Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda bulunduğununu vurgulayarak, talebin reddini istedi.

YASİN BÖRÜ'NÜN ANNESİ: DEMİRTAŞ'A BEDDUAM SONSUZ!

Mahkeme Başkanı Musa Yeşil, duruşmada bazı gizli tanıkların dinleneceğini dile getirdi. Gizli tanık dinleme sisteminin sadece Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesinde bulunduğu için bu salonun tercih edildiğine dikkati çeken Yeşil, talebi reddetti.

Bunun üzerine müşteki avukatları ve yakınları, salonu terk etti.

Yasin Börü davasının ikinci duruşması


BASIN AÇIKLAMASI


Bu arada Börü, Dakak, Güneş ve Gökguz'un yakınları ile avukatları, duruşmadan önce adliye önünde basın açıklaması yaptı.

"Yasin için adalet" yazılı pankart açan grup, Börü ve arkadaşlarının resmi bulunan tişörtleri giyerek slogan attı.

Grup adına konuşan avukat Murat Sadak, soruşturmanın çözüm sürecine kurban edildiğini ve mahkemenin etkin bir duruşma yapmadığını iddia etti.

'YASİN BÖRÜ'NÜN ADI OKUDUĞU LİSEYE VERİLSİN'


İddianamede Yusuf Er, Ahmet Dakak, Hasan Gökguz, Riyat Güneş ve Yasin Börü'nün, 7 Ekim 2014'te, Diyarbakır'da, terör örgütü PKK/KCK mensuplarınca, "DAEŞ üyesi oldukları" iddiasıyla saldırıya uğradığı belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasin Börü davasının ikinci duruşması başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN