Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti MYK sonrası açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 26.11.2015 01:58 Güncelleme Tarihi: 26.11.2015 05:02
AK Parti MYK sonrası açıklama
AK Parti MYK Toplantısı sona erdi, toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ömer Çelik'in konuşmasından satır başları şöyle:

RUSYA BUNDAN SONRA NE YAPACAK?

RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ


Hava sahasını ihlal eden uçağa angajman kuralları çerçevesinde müdahale etmiştir. Bu son derece tabiidir. Angajman kuralları tarafından en güçlü şekilde iletildi. Rusya bizim düşmanımız, hasımımız değildir. Düşmanca bir tavır olarak değerlendirmek konuyu gerçekten saptırmak olacaktır. Türkiye'nin angajman kurallarını uygulama konusunda tereddüdü olmayacaktır. Biz Suriye'de bir siyasi çözüm olmasını istiyoruz. Tek başına askeri bir çözümün başarılı olmayacağını düşünüyoruz. Suriye'de hür seçimler yapılmalı. Rusya'nın müdahalesiyle Suriye'deki işler daha da karıştı. Türkiye'nin Türkmenler konusunda tavrı nettir, ayrılmaz bir bütündür.

Ömer Çelik MYK sonrası açıklamalarda bulundu

O HABERLER GERÇEK DIŞIDIR

"Türkiye'nin yaptığı işin Rusya'ya karşı bir husumet ya da düşmanca bir tavır gibi algılanmasına yönelik haberlerin hepsi gerçek dışıdır. Türkiye, açık ve net bir şekilde daha önceden ilan ettiği angajman kuralları çerçevesinde kendi hava sahasını korumuştur. Egemen ve hür her devletin yapması gerekeni yapmıştır. Bu son derece tabiidir."

Rusya, DAEŞ terör örgütünü vurduğunu söylüyor ama ortada olan açıktır. Rusya DAEŞ'ten çok ılımlı güçleri hedef alıyor.

Esad'in güçlenmesi demek Suriye'deki terör örgütlerinin güçlenmesi demek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti MYK sonrası açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN