Bakan Ramazanoğlu: Haklarımızı bıraktık ama başörtümüzü bırakmadık

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, " bir mücadeleydi. Bu mücadelede haklarımızı bıraktık ama başörtümüzü bırakmadık" dedi.

Giriş Tarihi: 27.11.2015 16:15 Güncelleme Tarihi: 27.11.2015 16:18
Bakan Ramazanoğlu: Haklarımızı bıraktık ama başörtümüzü bırakmadık

, " bir mücadeleydi. Bu mücadelede biz haklarımızı bıraktık. Bu haklar, sınavlarda, kamuda, bireysel olarak emek verdiğimiz alanlarda kazanılmış haklardı. Haklarımızı bıraktık ama başörtümüzü bırakmadık" dedi.

'BAŞÖRTÜMÜZÜ ASLA BIRAKMADIK'

AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davanın iddianamesinde "türbanı simge ve dayatma unsuru olarak kullandığı" gerekçesiyle ismi yer alan Ramazanoğlu, partinin kurucuları arasında bulundu ve siyasi hayatının önemli bölümünü başörtüsü mücadelesiyle geçirdi.


Geçmişte başörtülü kadınlar ve gençlerin görmezden gelindiğini, siyasi iradenin "başörtülüler bu ülkeden gitsin" gibi çok uç ifadeler kullandığını vurgulayan Ramazanoğlu, "Başörtüsü bir mücadeleydi. Bu mücadelede biz haklarımızı bıraktık. Bu haklar, sınavlarda, kamuda, bireysel olarak emek verdiğimiz alanlarda kazanılmış haklardı. Haklarımızı bıraktık ama başörtümüzü bırakmadık" ifadesini kullandı.

'HASTENEDEN İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALDIM'

AK Parti kurulmadan önceki sürecin, "28 Şubat postmodern darbe" olarak tanımlandığını hatırlatan Ramazanoğlu, bu süreçte kamuda, öğretim kurumlarında başörtüsünün yanı sıra diğer özgürlüklere de el konulduğunu, başörtülü olduğu için çalıştığı hastaneden istifa etmek zorunda kalarak, özel sektöre geçtiğini anlattı.


KADINLAR EĞİTİLMELİ, KIZ ÇOCUKLARI OKUTULMALI'

Taşrada doktorluk yaparken kadınların eğitimsiz olması nedeniyle sağlıklarını koruyamadıklarını gördüğünü dile getiren Ramazanoğlu, "Ailede, kadınlar ve çocuklarda problem sarmalının nasıl oluştuğunu gördüm. Hep şunu diyorum, kadınlar eğitilmeli, kız çocukları okutulmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Ramazanoğlu: Haklarımızı bıraktık ama başörtümüzü bırakmadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN