Boğaziçi'nde PKK'nın kuruluş yıl dönümü kutlaması

Boğaziçi Üniversitesi'nin konferans salonunda toplanan bir grup terör yandaşı öğrenci, halay çekerek PKK'nın kuruluş yıl dönümünü kutladı. Skandal görüntülerin yer aldığı video kısa sürede internette yayılırken, üniversite yönetiminden de bir açıklama geldi. Boğaziçi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada olayla ilgili inceleme başlatıldığı yer aldı.

Giriş Tarihi: 28.11.2015 01:22 Güncelleme Tarihi: 29.11.2015 06:37
Boğaziçi'nde PKK'nın kuruluş yıl dönümü kutlaması


Üniversitenin yaptığı açıklama şöyle;

"Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Kulübü, 27 Kasım 2015 tarihi için "Belgesel Gösterimi" izni ve salon başvurusunda bulunarak, salon ayırtmıştır. Salonda faaliyetin belgesel gösterimi kapsı dışına çıktığının öğrenilmesi üzerine, olaya müdahil olunmuş, konunun salon dışına çıkmaması ve bitmesi için karşılıklı görüşme yapılmış, kampüse yayılması önlenmiştir.

Yıllardır üniversitemizde kulüp faaliyetleri yazılı prosedürlere uygun olarak düzenlenmekte ve bu faaliyetlerin başvuru sınırları içinde gerçekleşmesinde, samimi beyan ve karşılıklı güven ilkesine bağlı kalınmaktadır.

Söz konusu etkinliğin faaliyetlerin başvuru kapsamının dışına çıkması konusunda, etkinliğin hemen arkasından inceleme başlatılmıştır. İnceleme sonucunda gerekli süreçler işletilecektir."

Boğaziçi'nde PKK'nın kuruluş yıl dönümü kutlaması

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi'nde PKK'nın kuruluş yıl dönümü kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN