Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Biz Avrupa halkıyız ve bu aileye katkı sağlayacağız'

Giriş Tarihi: 30.11.2015
'Biz Avrupa halkıyız ve bu aileye katkı sağlayacağız'

AB liderlerine seslenen Başbakan Davutoğlu: Kıtanın kaderi hepimizin ortak konusu. Avrupa'nın bir üyesi olmak istiyoruz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, zirve öncesi AB Konseyi binası önünde yaptığı açıklamada, "Bugün tarihi bir gün. AB'ye giriş süreci dahil, Türkiye ile ilişkiler daha da canlanacak. Avrupa hepimizin ortak evidir" dedi. Davutoğlu, zirvenin açılışında ise AB liderlerine şu mesajları verdi:
Toplantımızı sadece halklarımız değil, Avrupa'nın komşuları da izlemekte. Onlar da radikalleşmeden, bölünmeden etkileniyor. 2004'te kutlama yaptığımızda Filistin de, İsrail de bizimle birlikte kutlamışlardı. Çünkü Avrupa'ya komşu olacaklardı. Bugün çevre halklar için ümitli, iyi haberlere ihtiyaç var. Çünkü her yerden kötü haberler eliyor.
Ankara'dan çok açık bir mesaj vermek istiyorum: Biz bir Avrupa halkıyız, kıtanın kaderi hepimizin kaderidir, hepimizin ortak konusudur ve Türkiye bu konuda elinden gelen her şeyi yapmak için hazırdır. Sadece göçmen krizinin ötesinde bütün krizlere karşı hazırdır.
Bizler Avrupa'nın bir üyesi olmak istiyoruz ve sizleri temin ederim ki Türkiye daima olumlu bir katkıda bulunacaktır. Aileye olumlu katkıda bulunan bir mensubu olacaktır. Avrupa gelecekte de oluşturulmaya devam edecektir. Türkiye bu ailenin bir üyesi olarak en etkin katkı getirenlerden birisi olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Biz Avrupa halkıyız ve bu aileye katkı sağlayacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN