Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çatışmalar yüzünden halk bölgeyi terk ediyor

Mardin’in Nusaybin İlçesi için yeniden alınan sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında halkı bölgeyi terk etmeye başladı.

Giriş Tarihi: 30.11.2015 09:47
Çatışmalar yüzünden halk bölgeyi terk ediyor
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde kaymakamlık,dün saat 21.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Bölge halkının bir kısmı yasağın ardından ilçeyi terk etmeye başladı, bir kısmı da marketlerden alışveriş yaparak stok yaptı
Mardin'in Nusaybin İlçesi Kaymakamlığı ilçenin Abdülkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde dün saat 21.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:"Nusaybin ilçemizde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının yeniden tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince belirtilen bölgelerde (Abdülkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 29 Kasım 2015 Pazar günü saat 21.00 itibari ile ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşların uyması, kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."

Nusaybin'de alınan sokağa çıkma yasağı belediye ses yayın cihazından yapılan anonslarla halka duyuruldu.

YASAK DUYURUSUYLA BİRLİKTE GÖÇ BAŞLADI

Nusaybin'deki 4 mahallede sokağa çıkma yasağının uygulanacağının duyurulmasının ardından bu mahallede oturan vatandaşların bir kısmı ilçeyi terkederken, bir kısmı da bakkal ve marketlere akın ederek gıda maddelerin stok yaptı. Vatandaşlar, artık çatışmalı ortama dayanacak güçleri kalmadığını belirterek, başka şehirlerdeki akrabalarının yanına gideceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çatışmalar yüzünden halk bölgeyi terk ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN