Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya yorumu

Giriş Tarihi: 30.11.2015 20:58 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 22:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırı ihlal etmesi sonucu düşürülen Rus uçağına ilişkin olarak sonrasında gündeme gelen tartışma başlıklarını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Rusya ile yaşananlara ilişkin kritik açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Rusya'ya karşı iyi niyetimizi ortaya koyduk. Görüşme talep ettik, süreci takip ediyoruz.

ERDOĞAN, MERKEL İLE GÖRÜŞTÜ

Bu uçakların içinde bir tanesi Suriye'dekilerin eline, diğeri de Türkmenlerin eline ölü olarak geçiyor. Biz daha sonra onlardan Hatay Valiliğimizin girişimiyle alıp Ankara'ya getirdik.

Türkiye DAİŞ'ten petrol alıyor yakıştırması ahlaki değil. DAİŞ terör örgütünden petrol alan kişilerden bir tanesi Rus ve Suriye vatandaşı olduğu, Amerikan Hazine Bakanlığı tarafından söylenilen George Hasasi'dir. Bunu Amerikan Hazine Bakanlığı da açıkladı. Önce bunu açıklasınlar. İftiralarla bunlar yürümez. Burada çok çok iddialı bir şey de ortaya koyarım. Biz petrol kaçakçılığını yapanları enseleriz. İspat edilirse Ben bu makamda durmam Putin'e de bunu soruyorum: Sen o makamda durur musun? Bilgim dahilinde böyle bir şey bu güne kadar olmamıştır. Bugüne kadar yasal yollardan petrol almışızdır.

Devlet arasında böyle uzun uzadıya iplerin koparıldığı şeyler olmaz. Mümkün olan o bağı tutumaktır. Biz o bağı korumaya çalışıyoruz. Rusya bunu nasıl sürdürecek bunu bilemem. Bizde gelişmelere göre bir yol izleyeceğiz. Sabırlı olalım, eteklerde ne kadar taş varsa dökülsün görelim."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya yorumu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN