'AB Zirvesi AFAD kamplarında yapılsın'

Giriş Tarihi: 4.12.2015
'AB Zirvesi AFAD kamplarında yapılsın'

AB Bakanı Bozkır, AB liderlerinin AFAD kamplarını övmesi üzerine Başbakan Davutoğlu'nun bir sonraki zirvenin AFAD kamplarında yapılmasını önerdiğini anlattı

AB Bakanı Volkan Bozkır mülteci kriziyle ilgili AB ile anlaşmayı SABAH'a değerlendirdi. Bozkır şunları söyledi:
MÜLTECİ ANLAŞMASI: Türkiye'ye 2 yılda bir, 3 milyar euro destek verilmesi karşılığında Türkiye'nin bütün göçmenleri alacağı gibi bir değerlendirme yanlış. AB'nin Türkiye ile bu anlaşmayı imzalamakla ulaşmak istediği nokta illegal göçün legal ve sistemli bir hale getirilmesi. Anlaşma sonrası Türkiye'nin açık hava göçmen kampı olacağı değerlendirmesi gerçeği yansıtmıyor. AB tarafından sağlanacak bu maddi desteğin tamamı göçmenlerin ihtiyacı için harcanacak. Geri kabul anlaşmasının iyi anlaşılması lazım. Türkiye üzerinden bir komisyon kurulacak. Bu komisyon Türkiye üzerinden gittiği iddia edilen bu kişilerin durumunu inceleyecek. Türkiye'nin kuracağı bu komisyonun yaptığı inceleme sonrasında Türkiye'den gittiği tespit edilen kişilerin ülkemize geri kabul edeceğiz.

'AVRUPA, 75 MİLYON TÜRK'E KAPIYI AÇIYOR'

AFAD KAMPLARI:
Türkiye'nin göçmenler için yapmış olduğu AFAD'ın kampları herkes tarafından takdir ediliyor. Martin Schulz bu kampların dünyadaki en iyi kamplar olduğunu ve bütün AB liderlerinin bu kampları gezmeleri gerektiğini ifade etti. Sayın Başbakan'da o atmosferin daha iyi anlaşılması için bir sonraki AB zirve toplantısının AFAD kamplarından yapılması gibi bir öneride bulundu.
VİZEDE SORUN YOK: 2017'ye sarkmadan vizelerin kalkmasında sorun yok. Vizesiz Avrupa için pasaportların değişmesi gerekiyor. Biometrik verili ve parmak iziyle bağlantısı kurulmuş yeni pasaportlar verilecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'AB Zirvesi AFAD kamplarında yapılsın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN