Rusya-DAEŞ bir arada

Giriş Tarihi: 7.12.2015
Rusya-DAEŞ bir arada

Rusya, DAEŞ'i vurma bahanesiyle Suriye'ye girdi. İstihbarat raporları ise Moskova'nın terör oyununu gözler önüne serdi: Muhalifler, Mare-Suran-Hercele hattında DAEŞ militanlarına darbe indirdi. Rus jetleri, 3 mevziyi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, diktatör Esad ile işbirliği yapt DAEŞ'TEN KORKUNÇ İNFAZ! SURİYE ASKERİNİ TANKLA EZDİLER ı. Rus savaş uçakları, "terör örgütü DAEŞ'i vurma" bahanesiyle Suriye'ye girerek, Türkmenler'i ve muhalifleri bombaladı. Putin'in DAEŞ'e yaptığı yardımlar ise istihbarat raporlarına yansıdı. Buna göre; Rusya, DAEŞ'in yanında yer aldı. Rus jetleri, muhalifler, terör örgütü DAEŞ'e karşı ne zaman başarı kazansa derhal o bölgeleri vurmak üzere havalandı.
PKK'YA ŞAFAK BASKINI

PKK'YA DA DESTEK SAĞLIYOR
Rus savaş uçakları, özellikle DAEŞ'li militanların muhaliflerle girdiği çatışmalarda etkin rol oynadı. Rus jetleri, muhalifleri bombalayarak DAEŞ'i rahatlattı. Halep'in kuzeyindeki Mare-Suran-Hercele hattındaki çatışmalar ise 2 Aralık'ta yoğunlaştı. DAEŞ tarafından Hercele ve El Bil köyleri arasında muhaliflerin kontrolünde bulunan cephe hattına ağır silahlarla ateş açıldı. Rusya'ya ait hava unsurları, Cibrin çevresi ile DAEŞ ve muhalif gruplar arasında temas hattı olan Ahras-Kafer Nasih bölgelerindeki muhaliflere saldırarak DAEŞ'e açık destek sağladı. Bunun üzerine DAEŞ'i yenilgiye uğratmak üzere olan muhalifler, bölgeden geri çekilmek zorunda kaldı. Saldırılarda çok sayıda muhalif ve sivil can verirken, onlarca kişi de yaralandı. Azez'deki yerleflim yerlerini de bombalayan Rus jetleri, sınır tanımadı! Rusya'nın "DAEŞ'in petrol rafinerisi" iddiasıyla vurduğu noktaların, buğday siloları ve su arıtma tesisi gibi sivil hedefler olduğu uydu fotoğraflarına yansıdı. Bölgede kalmaya amaçlayan Rusya'nın hava saldırılarının PYD/PKK'ya destek sağladığı da raporlardaki yerini aldı.
RUSYA DAEŞ'İ NEDEN VURMUYOR?

TERÖRİST PETROLÜNÜ ESAD'E SATIYOR
Rusya'nın DAEŞ'e ait petrolü, Esad'e sattığı ortaya çıktı. İstihbarat raporlarına göre, Suriye ve Rusya vatandaşı George Haswani'nin ortağı olduğu HESCO Mühendislik ve İnşaat Şirketi, Rusya'nın önde gelen enerji şirketi Stroytransgaz'ın Suriye'de taşeronluğunu yapıyor. Rus hükümetiyle yakın ilişkili Stroytransgaz Şirketi, Suriye'deki işlerini Haswani üzerinden yürütüyor. Haswani'nin şirketi, DAEŞ'e ait petrolün Esed rejimine satılmasında aracılık ediyor.
10 SORUDA DAEŞ

KIZILDAĞ DİRENİŞİ
Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesi, deniz, kara ve havadan yoğun bombardımana tutuluyor. Esad birlikleri ve Rus jetleri, dün sabah bölgedeki birçok köye aynı anda saldırdı. Saldırılarda misket bombasının kullanıldığı açıklandı. Türkmen birlikleri ise dün kaybettikleri Kızıldağ tepesini yeniden almak için operasyon başlattı. Bölgeye hakim olması nedeniyle stratejik önem taşıyan Kızıldağ, son 15 günde 4 kez el değiştirmiş, 1 hafta önce Türkmenler'in eline geçmişti. Rejim birlikleri, önceki gün yaptıkları operasyonla Kızıldağ'ın büyük bölümüne hakim olmuştu.
KAYNAK:TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya-DAEŞ bir arada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN