Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Biz o tekere çomak soktuk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye'deki muhtarlar toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Ülkemizde milletin tarihinden kültüründen tercihlerinden bir türlü memnun olmayan bu yüzden seçtiklerini de beğenmeyen bir kesim var bunlar istiyorlar ki davul milletin boynunda asılı olsun kaynağı millet sağlasın külfeti millet çeksin. Buna karşılık tokmak da bunların elinde olsun ülkenin kaymağını bunlar yesin ama hiçbir sorumluluk da üstlenmesinler. Biz işte bu tekere çomak soktuk bu düzeni değiştirdik." dedi.

Giriş Tarihi: 8.12.2015 13:46 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 14:32
Erdoğan: Biz o tekere çomak soktuk

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Onlar güçlenmek istiyorlar. Bazı maalesef seçilmişler de farkında olmadan onları güçlendiriyorlar. Eğer sen böyle hareket edersen ondan sonra bürokrat gelir senin boynunda bozayı pişirir. Herkes yerini bilecek konumunu bilecek. Aramızda atanmışlar da var onlarda bunu bilmesi lazım. Milli iradenin seçip iş başına getirdiği kişiye bürokrat da saygı duymalıdır.

BİZ O TEKERE ÇOMAK SOKTUK

Seçimle göreve gelen hiç kimsenin milletin tasvibini göz ardı etmek gibi bir lüksü yoktur olamaz. Bürokrat seçilmişe oy veren değil midir? O da onun iş başına gelmesini sağlayan değil midir? Seçtin o zaman saygı duyacaksın, eğer böyle davranırsak biz ülkemizi güçlendiririz bu isterse falanca köyün muhtarı olsun isterse cumhurbaşkanı olsun farketmez. Seçilmiş olan herkes vakti geldiğinde oyuna tabii olduğu kişilere hesap verir. Ülkemizde milletin tarihinden kültüründen tercihlerinden bir türlü memnun olmayan bu yüzden seçtiklerini de beğenmeyen bir kesim var bunlar istiyorlar ki davul milletin boynunda asılı olsun kaynağı millet sağlasın külfeti millet çeksin. Buna karşılık tokmak da bunların elinde olsun ülkenin kaymağını bunlar yesin ama hiçbir sorumluluk da üstlenmesinler. Biz işte bu tekere çomak soktuk bu düzeni değiştirdik.

Erdoğan: "Biz işte bu tekere çomak soktuk"

"RUSYA İLE BİRLİKTE HAREKET EDENLER VAR"

Türkiye'nin neresi bombalansın diye anket yapan Rusya ile birlikte hareket edenler var. Allah bu ülkeyi onların eline bırakmasın. Türkiye dünkü Türkiye değil. Türkiye istiklali ve istikbalini sahip çıkma iradesini her fırsatta ortaya koydu. Türkiye gibi meseleye kardeşlik ile yaklaşan bir iki ülke dışında herkes bölgede fırsat yakalama peşinde.

BİZİ O PAÇAVRALAR İLGİLENDİRMEZ!

Ülke içinde faaliyet gösteren terör örgütlerine karşı kararlı mücadele sürdürüyoruz. Temmuz'dan bu yana 185 görevlimizi şehit verdik. 195 sivil vatandaşımız hayatını kaybetti. İçte ve dışta yürütülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 binin üzerindedir. İnancı, ülkesi ve milleti için gözünü kırpmadan ölüme giden bu kahramanlardan her biri coğrafya üzerindeki varlığımızın birer mührüdür. Tek millet, tek bayrak, tek devlet bu ilkemizden en küçük bir taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Bu millet kavramının içinde sadece Türk yok. 78 milyonun tamamıyla tek millet. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bizi bir yerlerden uydurulup çıkarılan paçavralar ilgilendirmez. Burada 78 milyonun tek bayrağı vardır.

KADIN KILIĞINA GİRENLER KİM, BUNLAR!

Ya insanca oturursunuz, insanca yaşarsınız. Bu ülkede parlamentoya mı gireceksiniz. Var mı parlamentoda, desteklediğiniz birçok insan parlamentoda. Doğulu 100'e aşkın kardeşim parlamentoda siyaset yapıyor. Bunların derdi başka. Terör estiyor ondan sonra kalkıyor hükümeti, Beştepe'yi suçluyor. İnsan öldürenler bunlar, Diyarbakır'da camiyi yakanlar bunlar. Kadın kılığına giriyor, küçük çocuğu kullanıyorlar. Sivilleri kendine siper ediyorlar. Sokak girişlerine hendekler kazarak insanlara hayatı zehir edenler bunlar. Üstelik devletin iş makinalarıyla bunları yapıyorlar. Okullara ve camilere karşı özel bir husumeti olduğunu görüyoruz. Bunların gıdası maddi ve manevi cehalet.

BUNLARIN İKİSİ BİRBİRİNİN RUH İKİZİ

Tarihi Fatihpaşa Camii terör örgütü mensupları tarafından yakıldı. Bütün belgeler ortada. Milletimin mabedinin göğsüne mamahrem elini değmesin diye varını yoğunu ortaya koyarak bir kurtuluş savaşı verdi bizim ecdadımız. En çok sahabe mezarına sahip olan Diyarbakır'da bu hainler yeniden mabetlerimize el uzatmaya çalışıyor. Bu eylem en başta Kürt kardeşlerimizin kültürlerine, tarihlerine, medeniyetlerine saldırıdır. Verilen kavga Kürt kardeşlerimi haklarına kavuşturma değil, köklerinden koparma savaşı. Aynı zamanda bu kültürel soykırım teşebbüsüdür. Suriye'de, Irak'ta da camileri türbeleri yakıp yıkıyorlar, Diyarbakır'da da aynı. İki cani örgüt de birbirinin ruh ikizidir. Bölücü terör örgütü ve arkasındaki güçler bombayla, hendekle Türkiye'yle başa çıkamayacaklarını bilmiyorlar mı?Bu dil husumetin dilidir. Kürt kardeşlerimizin bu dilin ve anlayışını zihinlerini ve kalplerini zehirlemesine izin vermemelidir.

BU DEVLET SİZİ KENDİ BAŞINIZA BIRAKMAZ

Bölücü örgüt ve onun güdümünde hareket eden bölge insanına adeta kan kusturuyor. Bu duruma seyirci kalınması mümkün değildir. Devletimizin hukuk sınırları içinde bölgede etkili bir çalışma yürütüyor. Sokağa çıkma yasağı ilan edilerek bölgedeki militanlar birer birer temizleniyor. Burada durmak yok, aynı kararlılıkla devam edecek. Bu devlet sizi kendi başınıza bırakmayacak. Sürekli sizinle beraber oralarda olacak. Çünkü sizin huzurunuza kastedenlere karşı güvenliğinizi biz korumak durumdayız. Sarp dağ yamaçlarındaki, sınır ötesindeki kamplar silahlı kuvvetlerimiz tarafından yerle bir ediliyor. İnancınız namusunuzdur, bizim de namusumuzdur. Evladınız geleceğinizdir, özgürlük hakkınızdır. Seyahat hürriyetinize, ibadet hürriyetinize, ticaret hürriyetinize, siyaset hürriyetinize sahip çıkın. Terör örgütünün iradenize ipotek koymasına asla izin vermeyin.

SİZ DE DEVLETİN YANINIZDA YERİNİZİ ALIN

Devletin bu örgütü ilçenizden, mahallenizden söküp atmanıza yardımcı olun. İstikbalinize ve istiklalinize kasteden bu örgüte karşı devletin yanınızda olduğunu bilin siz de devletin yanında yer alın. Sizler her mahallenin, her köyün her şeyisiniz. Suriye'deki kardeşlerimizin yaralarını birlikte saralım. ıraklı kardeşlerimize birlikte destek verin, Balkan, Kafkas, Ortadou, Afrika, Asya'daki kardeşlerimizi hep birlikte kucaklayalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım ve hep birlikte Türkiye olalım. Türkiye terör örgütü bin defa da baş kaldırsa bin defa o başı ezmeye muktedir bir devlettir. Çünkü bu devletin arkasında gücünü bin yıllık ortak geçmişinden alan bir millet var, siz varsınız. Biz Balkanlar'daki ata yadigarı camileri ihya etmeye çalışırken, Diyarbakır'da cami yakan, ezan susturan bir örgütün bu ortak geçmişte, ortak gelecekte yeri yoktur, olamaz. Ben Kürt kardeşlerime güveniyorum, inanıyorum. Bölgedeki STK temsilcileriyle görüşmelerimi her düzeyde sürdüreceğim. Özlemini çektiğimiz milli birlik ve kardeşlik sürecini güçlü bir şekilde tesis edeceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Biz o tekere çomak soktuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN