Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barzani ile Erdoğan görüşmesi bitti

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Ankara'daki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sona erdi. İkili ilişkiler ve bölgesel sorunların ele alındığı kabulde, terörle mücadelenin ve bu konudaki işbirliğinin bölgenin istikrarı açısından önemli olduğunun vurgulandığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 9.12.2015 19:29 Güncelleme Tarihi: 9.12.2015 22:07
Barzani ile Erdoğan görüşmesi bitti
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani; Türk askerinin Başika kampına sevkine karşı Irak yönetiminin sert tepki gösterdiği, terör örgütleri IŞİD ve PKK ile mücadelenin öne çıktığı bir süreçte Ankara'ya önemli bir zayarette bulundu.

Barzani uçaktan iner inmez bildirilen programın aksine MİT müsteşarı Hakan Fidan'la görüşmeye gitti.

Erdoğan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yi kabulünde, ikili ilişkiler ve bölgesel sorunların ele alındığı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabulde, terörle mücadelenin ve bu konudaki işbirliğinin, bölgenin istikrarı açısından da önemli olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, DAEŞ ve PKK da dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele hususunda Türkiye'nin kararlılığına değinerek, DAEŞ'le mücadele konusunda uluslararası koalisyona sağlanan katkılar üzerinde durdu.

Erdoğan ve Barzani ayrıca Türkmenler, Kürtler ve Arapların bölgede uyum ve barış içinde yaşamalarını teşvik için özen gösterilmesinin yanı sıra Irak'ın huzuru açısından mezhep çatışmasını körükleyici tutumlardan kaçınılması gerektiğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Barzani'yi kabul etti

DIŞİŞLERİ'NDEN IRAK'A SEYAHAT UYARISI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barzani ile Erdoğan görüşmesi bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN