Generallerin tutukluğuna itiraz reddedildi

İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği MİT Tırlarının durdurulması ile ilgili tutuklanan 2 general ve bir albayın tutukluğuna yapılan itirazı reddetti.

Giriş Tarihi: 9.12.2015 11:04 Güncelleme Tarihi: 9.12.2015 14:19
Generallerin tutukluğuna itiraz reddedildi

"Selam Tevhid'de Kumpas'' soruşturması kapsamında, Ocak 2014'te Adana ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve dönemin Jandarma Kriminal Daire Başkanı emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun tutuklanmalarına itiraz edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 29 Kasım'da tutuklanan Aydın, Celepoğlu ve Cihangiroğlu'nun avukatları, itiraz dilekçelerini İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği'ne sundu. İtirazı değerlendiren İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği; kararın yerinde olduğu, tahliyeyi gerektirecek bir gerekçe olmaması sebebiyle tahliye taleplerini reddetti.

Hakim Durmuş Karaçalı itiraz dilekçesini, bir üst mahkeme olan 3. Sulh Ceza Hâkimliği'ne gönderdi. Son kararı bu mahkeme verecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Generallerin tutukluğuna itiraz reddedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN