hapishanede de rahat durmamış!

Giriş Tarihi: 10.12.2015 16:02
Alaattin Çakıcı hapishanede de rahat durmamış!

; bir dönemin yeraltı dünyasının en karanlık mafyası... Alaattin Çakıcı, cezasını çektiği 1 No'lu F Tipi 'nde de kabadayılığını sürdürmüş. Alaattin Çakıcı ve 2 adamı, cezaevinde ikinci müdürü ve bir ı ölesiye döverek kaburgalarını kırdığı ortaya çıktı.

1 No'lu F Tipi 'nde kalan organize suç örgütü lideri ve iki adamının yaklaşık bir buçuk ay önce ikinci müdürü ve bir ı döverek kaburgalarını kırdığı ve buna rağmen, Çakıcı hakkında işlem yapılmamasına karar verildiği ortaya çıktı.

ALAATTİN ÇAKICI'NIN DAYAĞI 19 MEMURUN BAŞINI YAKTI!


Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre; Soruşturma yürütülürken, ikinci bir skandal daha saptandı: Alaattin Çakıcı'nın bir buçuk yıl önce de başka bir gardiyanı yumrukladığı halde hakkında tutanak bile tutulmadığı ve dayağın kapatıldığı belirlendi. Bunun üzerine cezaevinin müdürü ve eski müdürünün de olduğu 19 memur dün açığa alındı.

ALAATTİN ÇAKICI 2 KİŞİNİN KABURGASINI KIRDI!

Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde kalan Çakıcı ve iki adamı, iddiaya göre bir buçuk ay önce tartıştıkları cezaevi ikinci müdürü ile bir infaz koruma memurunu döverek kaburgalarını kırdı. Dayak sonrası toplanan Cezaevi Disiplin Kurulu, Çakıcı ve iki adamı hakkında "işlem yapılmasına gerek olmadığına" karar verdi.

ALAATTİN ÇAKICI DÖVDÜ MÜDÜR SAKLADI!

Dövülen ikinci müdür durumu Adalet Bakanlığı'na şikayet etti. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nce görevlendirilen kontrolör, soruşturma sonunda, Çakıcı ve Ali Öztürk adlı adamının bir buçuk yıl önce de bir başka infaz koruma memurunu yumrukladığı ve dayağın üzerinin örtüldüğü belirlendi. Dönemin Müdürü Suat Atan'ın "Ben bu işe karıştırmayın" dediği, yumruklanan memurun "Merdivenlerden düştüm" diye rapor aldığı, dayağa ilişkin tutanak bile tutulmadığı ve bu nedenle Çakıcı hakkında işlem yapılmadığı ortaya çıktı.

ALAATTİN ÇAKICI ADINA PARA YATIRILIMIŞ!

Bu arada, cezaevinde "emanet para sorumlusu" olarak görev yapan memurun, Alaattin Çakıcı adına bütün adli mahkumların adına para yatırdığı, bir başka memurun da Çakıcı'ya sabaha karşı avukat görüşüne çıkardığı tespit edildi. Bu tespitler sonrasında kontrolörün aldığı kararla 1 No'lu Cezaevi Müdürü Kemal Kargacıer ve bir önceki müdür Suat Atan ile beş ayrı ikinci müdür, beş başmemur ve beş infaz koruma memuru dün itibariyle açığa alındı.

Açığa alınanlar arasında, üç yıldır erkeklerin bulunduğu bölümde, erkek memurlarla birlikte görev yapan Başmemur Zinnur İlmik'in de olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaattin Çakıcı hapishanede de rahat durmamış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN