Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan sosyal medyadan Zuckerberg'e teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Facebook'un patronu Zuckerberg'in açıklamalarının çok değerli olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 10.12.2015 16:25 Güncelleme Tarihi: 10.12.2015 18:25
Erdoğan sosyal medyadan Zuckerberg'e teşekkür etti

Facebook hesabından Türkçe ve İngilizce açıklama yapan Erdoğan, "Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam'ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekeleri, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlediyor. Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar. Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz. İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg 'in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

FACEBOOK'UN VERİ MERKEZİ

ZUCKERBERG NE DEMİŞTİ ?

Zuckerberg, Facebook 'tan yaptığı açıklamada, "Şu an Müslümanlar, diğer kişilerin yaptıkları şeyler yüzünden yargılanıyor. Eğer Facebook'ta çalışan bir Müslümansanız, Facebook'un kurucusu olarak, size güvenli ve barış dolu bir çevre yaratmak için çabalayacağımı bilmenizi isterim. Birbirimizin içindeki iyi şeyleri gördükten sonra, hep birlikte tüm insanlar için daha iyi bir dünya yaratabiliriz" demişti.


İŞTE ERDOĞAN'IN İNGİLİZCE PAYLAŞIMI:

"As I always express on different platforms, Islam is a religion of peace. Murderous networks that abuse Islam for their self-serving goals are massacring innocent people every day, particularly Muslims. These shady structures, called Daesh, Al Qaida, Boko Haram, Al Shabaab are pawns, serving plots against the Islamic world. A terrorist cannot be a Muslim. A Muslim cannot be a terrorist. I would like to express that I highly value Mark Zuckerberg's message for pointing out the profound difference between Islam and terrorism since these two concepts are often mentioned in the same breath these days."

FACEBOOK DEV BİR 'ORDU' KURUYOR!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan sosyal medyadan Zuckerberg'e teşekkür etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN