PKK'yı ihbar edip ödülü reddettiler

Doğu ve Güneydoğu'da halk ve güvenlik güçleri el ele çalışıyor. Diyarbakır'da ihbarlar yüzde 300 artarken onlarca eylem, vatandaşların desteği ile engellendi. Halk ödülü reddederek, ihbarı para için değil huzur için yaptıklarını söylüyor..

Giriş Tarihi: 10.12.2015 18:41
PKK'yı ihbar edip ödülü reddettiler

Son bir ayda yapılan ihbarlarla terör örgütüne büyük darbe vuruldu. Yüzlerce silah ve mühimmat ele geçirildi. Onlarca terörist eylemler öncesi yakalandı.

Terör örgütü PKK'nın Güneydoğu'da ayaklanma çabaları sonuçsuz kaldı.
Tüm çabalarına rağmen halkı devlete karşı sokağa çıkarmayan PKK, bölgede beklediği desteği göremedi.
Emniyet ve jandarmaya ihbar yağdıran vatandaşlar, terör örgütüne yapılan başarılı "nokta" operasyonlarının da mimarı oldu.

PKK'NIN HRİSTİYANLIK PROPAGANDASIResmi kaynaklara göre Diyarbakır'da 2014'te gelen ihbar sayısı 2010 iken 2015'te 6 bin 501 oldu.

Bugüne kadar ihbarda bulunan vatandaşların yüzde 93'ü ödülü reddetti. Vatandaşlar, polise ve askere bir zarar gelmemesini istedi.

Terör örgütü PKK saldırı ve tehditleri nedeniyle halkı canından bezdirdi. Vatandaşların yardımına ise güvenlik güçleri koştu.

ŞIRNAK'TA PKK'LILAR SOKAKLARI ATEŞE VERDİLERYürütülen operasyonlarda özellikle vatandaşların mağdur olmaması için büyük çaba gösteren güvenlik güçleri, bu davranışla da bölge halkından büyük saygı görüyor.

Asker ve polis sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgelerde ekmek başta olmak üzere yaşamsal gıdaları ücretsiz dağıtıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da birkaç gün önceki konuşmasında "devletinizin yanında olun" diyerek bölge halkına seslenmişti.

ATEŞE TAPAN PKK'LILARIN TAPINAĞIHalkın destek vermediği terör örgütü PKK, gözdağı vermek için saldırılarında bölgedeki sivil halkı da hedef alıyor.

Çözüm sürecinin sona erdiği 22 Temmuz'dan itibaren aralarında çocukların da bulunduğu 30'dan fazla sivil hayatını kaybetmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'yı ihbar edip ödülü reddettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN