Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin yeni Genel Başkanı belli oldu

'nin olağanüstü ında genel başkanlığa seçildi.

Giriş Tarihi: 13.12.2015 20:45
DSP'nin yeni Genel Başkanı belli oldu
Tes-İş Sendikası Konferans Salonu'nda düzenlenen olağanüstü da Aksakal ile birlikte Emrah Konuralp ve de genel başkanlığa aday oldu.

seçiminin ilk turunda kayıtlı 636 delegeden 393'ü oy kullandı. Bu turda 2 oy geçersiz sayılırken, 235, Emrah Konuralp 95 ve Zeki Sezer ise 61 oy aldı. Bu turda adaylardan hiçbirisi salt çoğunluğa ulaşamadı.

Birinci tur oylamasının sonuçlarının açıklanmasının ardından eski Genel Başkanı Zeki Sezer adaylıktan çekildiğine ilişkin dilekçesini Divan'a iletti.

İkinci tur oylamaya 372 delege katıldı. Yine 2 oyun geçersiz sayıldığı bu turda Önder Aksakal 250, Emrah Konuralp ise 120 delegenin oyunu aldı.

Üçüncü tur oylamada 357 delege oy kullanırken, bunların 356'sı geçerli sayıldı. Son turda Emrah Konuralp 109 delegenin oyunu alabilirken, 247 oy alan Önder Aksakal DSP'nin yeni Genel Başkanı seçildi.

Olağanüstü kurultayın sonunda delegelere teşekkür konuşması yapan Aksakal, 2016 yılının DSP'nin ve demokratik solcuların olacağını söyledi.

Önder Aksakal, DSP'yi tekrar iktidar yapmak için hep birlikte çok çalışacaklarını da bildirdi.

Delegelere hitap eden eski Genel Başkan Masum Türker de Aksakal'ın önüne engeller konulmaya çalışılacağını ama başta kendisi olmak üzere tüm partililerin buna engel olması gerektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DSP'nin yeni Genel Başkanı belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN