Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekdağ sırtını bu sefer lere dayadı

Sırtını örgütüne dayadığını sık sık dile getiren Eş Genel Başkanı , Diyarbakır'da yaşananlara ilişkin olarak değerlendirmesinde 'nın kazdığı leri savundu.

Giriş Tarihi: 13.12.2015 20:02 Güncelleme Tarihi: 13.12.2015 20:04
Yüksekdağ sırtını bu sefer hendeklere dayadı

Yüksekdağ, il binasında düzenlediği basın toplantısında, Sur ilçesinde 6 mahallede devam eden sokağa çıkma yasağının sona erdirilmesini istediklerini söyledi.

biçimindeki bir mücadelenin uygulanmasını bizler de onaylamıyoruz ama hendekler bir sonuçtur diyen Yüksekdağ "Esas hendek 28 Şubat mutabakatı yok sayıldıktan sonra açıldı. Keşke bu sorun, hendekleri kapatarak çözülebilse. Hendekler kazılıp, kapatılır ama sorunu çözmediğiniz müddetçe, barış ve demokrasi kapısı açmadığınız sürece, bu sorunları çözmek mümkün değildir" dedi.

ÖZEL HAREKATTAN FİGEN YÜKSEKDAĞ'A MÜTHİŞ CEVAP

"DAVA AÇTIK"

Sokağa çıkma yasağı uygulamalarının anayasaya aykırı olduğunu savunan Yüksekdağ, "Sokağa çıkma yasağı uygulamaların kaldırılması talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtık. Sokağa çıkma yasaklarının anayasaya aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle dava açtık" diye konuştu.

Yüksekdağ, Sur ilçesinde yaşananlara dikkat çekmek amacıyla salı günkü HDP Grup Toplantısı'nı Diyarbakır'da yapacaklarını sözlerine ekledi.

FİGEN YÜKSEKDAĞ HALKI SOKAĞA DÖKTÜ!

FİGEN YÜKSEKDAĞ'DAN CAMİYİ DEVLET YAKTI İFTİRASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekdağ sırtını bu sefer hendeklere dayadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN