Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti grup toplantılarına randevu sistemi geliyor

AK Parti’nin Meclis’teki grup toplantılarına gösterilen yoğun ilgi, parti yönetimini yeni önlemler almaya itti. Balkon ve locaların tıklım tıklım dolduğu, bazı bakan ve milletvekillerinin dahi ayakta kaldığı toplantılar için randevulu sisteme geçilecek.

Giriş Tarihi: 14.12.2015 10:15
AK Parti grup toplantılarına randevu sistemi geliyor

AK Parti'nin grup toplantıları için kullandığı eski Senato salonu, en büyük salon olmasına karşın vatandaşların yoğun ilgisi adeta izdihama yol açıyor. TBMM'de her hafta yapılan grup toplantılarında yaşanan izdihamı engellemek isteyen AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, vekillerle parti yöneticilerine yazı gönderdi. "Misafirler için ayrılan balkon ve localar, belirli sayıda kişinin oturumuna ve ağırlanmasına müsait olduğundan, milletvekillerimizin grup toplantılarımıza iştirak etmek isteyen misafirlerini bir hafta önceden Grup Başkanlığımız ile irtibata geçerek randevu aldıktan sonra davet etmeleri gerekmektedir" uyarısında bulunan Canikli, randevusu olmayan misafirlerin, salona alınmaları konusunda ısrar edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

BALKON VE LOCAYA

Yazıda, grup toplantılarında yoğunluktan dolayı çok sayıda milletvekili ve bakanların da ayakta kaldığı belirtilirken, "Milletvekilleri ve MKYK üyeleri dışındaki misafirlerin, milletvekillerimizle beraber oturması için talepte bulunmayın, misafirleri balkon ve localara yönlendirin" uyarısında bulunuldu. Sık sık yinelenen ve konuşmayı bölen tezahüratlar konusuna da dikkat çekilen yazıda, "Tezahürat yapan misafirlerimizin grup başkanımızın konuşması esnasında insicamının bozulmamasına itina göstermelerini özellikle misafirlerimize hatırlatın" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti grup toplantılarına randevu sistemi geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN