Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK'dan Rusya yasağı

Giriş Tarihi: 14.12.2015
TSK'dan Rusya yasağı

Genelkurmay Başkanlığı, sınır ihlali yapan Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası tırmanan gerilim üzerine, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının izinlerinde Rusya'ya gitmelerini yasakladı

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının izinlerinde Rusya'ya gitmelerini yasakladı. Genelkurmay Başkanlığı, sınır ihlali yapan Rus savaş uçağının angajman kuralları gereği düşürülmesinin ardından birtakım önlemler aldı. Kuvvet komutanlıklarına gönderilen emir yazısıyla TSK personelinin yurtdışı seyahatlerinde Rusya'ya gitmeleri yasaklandı. TSK izin yönetmeliğine göre personelin, yıllık 30 gün planlı izni bulunuyor. TSK personeline seyahat ve mazeretin yanı sıra mesleki bilgi ve görgüsünü artırmak, öğrenim, seminer gibi gerekçelerle de yurtdışı izni verilebiliyor.

TSK'DAN HAİNLERE AĞIR DARBE

TSK'DA İZİN ESASLARI

Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve kuvvet komutanlıklarına bağlı TSK personeli kendi kurumlarından, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı TSK personeli ise bu komutanlıkların veya yetki verilecek kıta komutanlarının, karargâh veya kurum amirliklerinin, yetki veren makama bildirimde bulunması kaydıyla yurtdışı iznine çıkabiliyor. Yurtdışına izinli gidecek personele, hareket tarzları hakkında, istihbarat ve istihbarata karşı koyma konusunda, tugay komutanlıkları ve eşiti kurum amirliklerince uyarıcı bilgiler veriliyor.

TSK'NIN GÖZ BEBEKLERİ

TSK'DA ÇOK ÖZEL BİR TİM

TSK'NIN 'KIŞ TATBİKATI' NEFES KESTİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan Rusya yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN