Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli: Türkiye’nin Irak'a yardım amacıyla gitmesi normaldir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türk askerini davet eden Irak'tır. Türkiye’nin, Türkmeneli’ndeki soydaşlarına ve Irak’taki diğer unsurlara eğitim ve yardım amacıyla gitmesi son derece normaldir" dedi.

Giriş Tarihi: 15.12.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 15.12.2015 19:38
Bahçeli: Türkiye’nin Irak'a yardım amacıyla gitmesi normaldir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Irak Merkezi Yönetiminin Musul'un Beşika bölgesine Türkiye'nin asker sevkıyatını kontrolsüz tepkiyle karşıladığını söyledi.

Bahçeli: Türkiye'nin Irak'a yardım amacıyla gitmesi normaldir


Bu durumu kınayan ve komşuluk hukukuyla asla bağdaşmadığını vurgulayan Bahçeli, "Türk bayrağına edepsizce saldıranlar, ABD Irak'ı işgal ettiğinde acaba neredeydiler? Iraklı kadınlara tecavüz edilirken, yüz binlerce masum katledilirken, bugün Türkiye'ye meydan okuyan, olmadık hakareti savuran çakma yiğitler, fason kahramanlar hangi delikteydi" diye sordu.

DÜNDEN BUGÜNE NE DEĞİŞTİ?

Irak'ın toprak bütünlüğünün, egemenlik haklarının, ülkesel çıkarlarının Türkiye için hayati önemde olduğuna ifade eden Bahçeli, "Türk askerini davet eden, Musul'un Beşika bölgesinde yer gösteren yine bu ülkedir. Dünden bugüne ne değişmiştir? Bu maksatla Türkiye'nin, Türkmeneli'ndeki soydaşlarına ve Irak'taki diğer unsurlara eğitim ve yardım amacıyla gitmesi son derece normaldir. Bunun da büyütülecek bir yanı yoktur. Bağdat yönetiminin birlik takviyesi operasyonunu ilk kez duyuyormuş gibi tepki vermesi anlaşılır değildir" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli: Türkiye'nin Irak'a yardım amacıyla gitmesi normaldir

İSTANBUL'DA IRAK ZİRVESİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli: Türkiye’nin Irak'a yardım amacıyla gitmesi normaldir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN