Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nün ''sına

Giriş Tarihi: 16.12.2015 09:51 Güncelleme Tarihi: 16.12.2015 09:56
FETÖ'nün 'kozmik oda'sına baskın

/PDY'nin Ankara'daki bir çiftlik evinde bulunan ''sına düzenlendi. FETÖ'nün lideri Fethullah Gülen'in eski avukatı Abdulkadir Aksoy'a ait çiftlik evinde, Gülen'in talimatlarıyla yasadışı izleme ve dinlemelerde elde edilen çok sayıda 'Çok Gizli' ibareli yüzlerce belge ele geçirildi.

Ankara Akyurt'taki çiftlikte, örgütün ler ve izlemelerle elde ettiği yüzlerce belge ve CD ele geçirildi.'nün beyin takımına yapılan operasyonlarda elde edilen bilgiler ışığında, polis örgütün Ankara'daki "sı" olarak nitelendirilen çifliği bastı. Akyurt'taki çiftlik, operasyon sonucu tutuklanan ve Gülen'in eski avukatı olan Abdülkadir Aksoy'a aitti.

YÜZLERCE BELGE ELE GEÇİRİLDİ

Çiftlikte ele geçen gizli ibareli belgeler şoke etti. Çiftlikte, Gülen'in örgüte yolladığı kriptolu talimatlarla yasadışı dinlemeler ve izlemelerle elde edilen yüzlerce belge ele geçirildi.

DİNLEME KAYITLARI VE DOSYALARI

Çiftlikte ele geçen ve içeriği şu an emniyet tarafından araştırılan belgelerden bazıları şöyle: "FETÖ'nün yurtları ile ilgili belgeler, yurtların listeleri. İngilizce yazılı birçok evrak, Emniyet teşkilatı personeli ile ilgili birçok belge ve fişleme dosyası, Gülen hakkındaki davalar ve mahkeme kararları, FETÖ mensubu polisler tarafından birçok kişi hakkında yapılan yasadışı dinlemelerin tapeye dönüşmüş halini kapsayan evraklar, "Çok Gizli" ibareli belgeler, Amerika'da açılmış çeşitli davalarla ilgili evraklar, Emniyet'in dersanelerle ilgili yürüttüğü soruşturmalara dair evraklar ve Gülen'in emirlerini içeren yüzlerce klasör evrak." Belgeler içinde devletin tepe isimleri dahil birçok kişiye ait yasadışı dinleme ile üretilmiş evrak da bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün 'kozmik oda'sına baskın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN