Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanına destek için Ankara'ya yürüyor

Giriş Tarihi: 18.12.2015 11:58
Türkiye'ye karşı bazı devletlerin tavrına ve terör olaylarının tırmandırılmaya çalışılmasına tepki gösteren eski uzman çavuş Abdullah Çalışkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet yöneticilerinin yanında olduğunu göstermek için Gaziantep'ten Ankara'ya yürüyor.

Gaziantep'ten 10 Aralık'ta yola çıkan, Kahramanmaraş ve Kayseri üzerinden Kırşehir'e ulaşan eski uzman çavuş Abdullah Çalışkan (30), Ankara'ya ulaşınca milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret ederek düşüncelerini iletmeyi amaçlıyor.

Yürüyüşünü 8 gündür aralıksız sürdüren Çalışkan, geldiği Kırşehir'de Ahi Evran-ı Veli'nin türbesi ile tarihi Cacabey Camisi'nde dua etti.

Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde Rusya başta olmak üzere bazı ülkelerin Türkiye'ye karşı düşmanca tavır sergilemesi ve terör olaylarına tepki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek için böyle eylem gerçekleştirdiğini söyledi.

Genelde gündüzleri yürüyüp gece geç saatlerde ulaştığı yerde konakladığını anlatan Çalışkan, şöyle konuştu:

"Gaziantep'ten Ankara'ya doğru yürüyorum. Nasipse birkaç gün içinde yürüyerek Ankara'da olacağım. Amacım, Sayın Cumhurbaşkanımıza, 'yanındayız, arkandayız, destekçiniziz' demek. Son günlerdeki Rusya'nın tavırlarından rahatsız olduğum için yollardayım. Bu konularda Cumhurbaşkanımızın, devlet büyüklerimizin yanında olacağız. Ümit ediyorum ki bu destek artarak devam eder. Bir şekilde Cumhurbaşkanımıza destekçi olduğumuzu gösteririz."

''İNŞALLAH KABUL EDİLİRİM"

Çalışkan, Ankara'ya ulaştığında ilk olarak TBMM'de Gaziantep milletvekillerini ziyaret edeceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitmeyi de arzu ettiğini belirten Çalışkan, "İnşallah kabul edilirim. (Cumhurbaşkanı Erdoğan) Kendisiyle kısa bir görüşme yapmak istiyorum. Saygılarımı, desteklerimi iletmek isterim.

Ben iki çocuk babası, evli birisiyim. Yürüyüşümün başlıca nedenlerinden birisi de evlatlarımızın gelecekte mutlu olması, daha huzurlu bir devlet içinde yaşamasıdır. Kendi istikbalimiz için yürüyorum. Amacım ve desteğim bundan ötürüdür" şeklinde konuştu.

Hakkari'de 2 yıl uzman çavuş olarak görev yaparken ayrılmak zorunda kaldığını ve sigortacılık yaptığını aktaran Çalışkan, "Doğu illerinde yaşanan
sıkıntılı günlerin bitmesi amacıyla da yürüyorum. Halkımıza çağrım, 'bir an önce devletimize destek olun, yanında bulunun.' Bir an evvel bu ateşi el birliğiyle söndürelim. Devletimize destek olalım" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanına destek için Ankara'ya yürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN