Eren Erdem'e suç duyurusu

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Müdür Yardımcısı Çevik, Türkiye'yi dünya kamuoyu önünde kötüleyen Eren Erdem hakkında suç duyurusunda bulundu

Giriş Tarihi: 18.12.2015 19:03 Güncelleme Tarihi: 18.12.2015 19:29
Eren Erdem'e suç duyurusu
Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Müdür Yardımcısı Cengiz Han Çevik, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in Rus Televizyonu RT'deki iddialarına ilişkin cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Çevik, yaptığı açıklamada, Rus televizyonu RT'deki iddialarına ilişkin Erdem hakkında, "vatana ihanet" iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Erdem'in açıklamalarını izledikten sonra çok üzüldüğünü dile getiren Çevik, "Bu kişinin ülkesine ihanet ettiğini düşündüm. Halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onuruyla oynamaya kimsenin hakkı yoktur diye düşündüm, dün dilekçemi verdim" ifadesini kullandı.

Çevik, şunları kaydetti: "Erdem'in akıl sağlığının araştırılmasını, akıl sağlığı yerinde değilse vekilliğinin düşürülmesini, akıl sağlığı yerinde ise acilen 'vatan hainliği' suçundan yargılanıp vatandaşlıktan çıkarılmasını talep ediyorum. Çıkartıldıktan sonra da çok istediği İran'da gidip vatandaş olarak yaşayabilir diye düşünüyorum."

EREN ERDEM'E KILIÇDAROĞLU VE TEKİN'DEN DESTEK!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eren Erdem'e suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN