Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İcradan satılık uçağa alıcı çıkmadı

Antalya'da 4 yıl önce havalimanına inişi sırasında yaşanan bir arıza nedeniyle hasar gören ve havayolu şirketinin borcu nedeniyle satışa çıkartılan uçak, düzenlenen ihaleye alıcı çıkmaması üzerine satılamadı.

Giriş Tarihi: 18.12.2015 14:26 Güncelleme Tarihi: 24.12.2015 13:42
İcradan satılık uçağa alıcı çıkmadı

Antalya 6. İcra Müdürlüğünde yapılan ihaleye, 860 bin lira bedelle satışa çıkarıldı. İhaleye herhangi bir katılımcı olmaması nedeniyle söz konusu uçağın satışı gerçekleştirilemedi.Uçağın satışıyla ilgili ihalenin, 7 Ocak'ta tekrar yapılmasına karar verildi.

İstanbul'da faaliyet gösteren bir icra sitesinde bulunan ihale detaylarına göre uçağın şuanki değeri 1,5 milyon Türk Lirası olarak belirlendi. Fakat icra ihalesi gereği uçağı yeni sahibine ulaştırmak için %50 ihale açılış bedeli ile 750.000 TL'den satışa sunuluyor.

Sky Havayollarına ait Boeing 737-400 tipi yolcu uçağında, 2011'de Antalya Havalimanı'na inişi sırasında iniş takımındaki lastiğin patlaması sonucu hasar oluştu. Daha sonra uçağın iniş takımları, motor kısmı ve birçok aksamı şirket yetkililerince söküldü.

Kullanılamaz durumdaki uçak, söz konusu tarihten bu yana Antalya Havalimanı'nda bekletilirken, 2013 yılında iflas eden söz konusu havayolu şirketinin borcu nedeniyle uçağın icradan satılmasına karar verilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İcradan satılık uçağa alıcı çıkmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN