Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahraman sağlıkçılar

Silopi ve Cizre'de operasyonlar sürerken doktorlar ve sağlık çalışanları ilçedeki halkın sağlık hizmetinden geri kalmaması için fedakârca çalışıyor. Bölgeye çok sayıda gönüllü doktor da gitti

Giriş Tarihi: 19.12.2015
Kahraman sağlıkçılar
Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Cizre ve Silopi'deki sağlık hizmetlerinin aksatmadan yürütüldüğünü söyleyen Şırnak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Psikiyatrist Dr. Hakan Tokur, "8 yıldır bölgede görev yapıyorum. Burada güvenlik ne olursa olsun tek amacımız sağlık hizmetlerini hiç aksatmamak. Her hizmetin telafisi olabilir ama sağlık hizmetinin geri dönüşü olmaz. Anında burada, yerinde müdahale etmek gerekir. Bunun bilincinde olan personelimiz de canla başla, gece gündüz demeden çalışıyorlar" dedi.

GÖNÜLLÜ DOKTORLAR

Tokur, "Türkiye'nin her yerinden gönüllü doktorlar, sağlık personeli geldi. Ama şu bilinmeli ki bizim burada daha fazla sağlık personeline ihtiyacımız yok. Cizre'de 200, Silopi'de 150 sağlık personelimiz var. Stoklarımızda fazlasıyla yetecek kadar tıbbi malzememiz var. Gönüllü arkadaşlarımız bize moral kaynağı oldular. Gurur duyuyorum her biriyle" dedi. Doktorlar ise "6-7 Ekim olaylarından bu yana burada sivil halk için olağanüstü bir dönem yaşanıyor. Terör örgütünün baskısı, çatışmalar belli aralıklarla yaşanıyordu. Kürt vatandaşların bize ihtiyacı var" diye konuştu. Olaylardan en çok etkilenenlerse diyaliz hastaları. Her gün hastaneye giderek diyaliz makinesine bağlanmaları gerekiyor. Ancak sokaklardaki hendekler, çatışmalar nedeniyle birçok diyaliz hastası diğer ilçe ve şehir merkezindeki akrabalarının yanına gitti. Gidemeyenler ise hastanede kalarak yatılı misafir ediliyorlar. Hastalardan İsmail Araz (64) "Bir an önce bu sokağa çıkma yasağının kalkmasını, tekrar barış ve kardeşlik olmasını temenni ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman sağlıkçılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN