Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İsrail ile bir taslak üzerinde konuşuluyor'

Giriş Tarihi: 21.12.2015
'İsrail ile bir taslak üzerinde konuşuluyor'
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail ile Mavi Marmara saldırısının ardından yaşanan krizin çözümü için yürütülen görüşmelerde kesin bir anlaşma olmadığını söyledi. MKYK toplantısı sürerken gazetecilerin sorularını cevaplandıran Çelik, şunları söyledi:
(İsrail ile) İmza atılmış bir şey söz konusu değil, bir taslak üzerinde konuşuluyor. Türkiye üç şart ileri sürmüştür ilişkilerin normalleşmesi için; özür dilenmesi, tazminat ve Gazze'den ambargonun kaldırılması. Bu şartlar, yerine gelmediği takdirde sağlıklı bir süreç olmaz. Görüşmeler devam edecektir.
(CHP'li) Eren Erdem'in kendisinin özür dilemesi gerekiyor. Ana muhalefet partisinin mensubunun bunu yapması, daha çok psikolojinin alanına giren mesele olarak değerlendirilmeli. Milletimizden ve bu iftirayı attığı devlet yetkililerinden özür dilemesi beklenir.
Ne zaman Türkiye'nin başka devletle problemi olsa hastalıklı bir şekilde diğer devletin yanında saf tutuyor ve Türkiye'yi yıpratmaya dönük propagandanın gönüllü parçası oluyorlar.
(HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Moskova ziyareti) En son hendek siyaseti arkasına yapılan HDP yığınağı, Rusya'nın kara propagandasının arkasına yığılmaya çalışılıyor gibi bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Hiçbir şekilde doğru bulmuyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İsrail ile bir taslak üzerinde konuşuluyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN