Giriş Tarihi: 22.12.2015 10:22 Güncelleme Tarihi: 22.12.2015 10:46
Cumhuriyet, Ara Güler'den özür diledi

'in Erdoğan'ın fotoğraflarını çekmesinden rahatsız olan ve adeta linç edercesine haber yapan gazetesi .

Usta fotoğraf sanatçısı 'in, 'ın fotoğraflarını çekmesini hazmedemeyen Gazetesi, 'Ustayı 'Ara' ki bulasın' başlığıyla Ara Güler'i sert dille eleştirmişti. Büyük usta Ara Güler ise işinin fotoğraf sanatı olduğunu belirterek, "Cumhuriyet gazetesi benim umurumda bile değil, artık o gazeteye bakmıyorum. Ben fotoğrafımı, sanatımı yapıyorum. Bu tür şeyleri yazanlarla uğraşacak zamanım yok" açıklamasında bulunmuştu.

CUMHURİYET

Başta Ara Güler olmak üzere, kendi okuyucusundan ve birçok kesimden tepki alan Cumhuriyet gazetesi bugünkü sayısında özür diledi.

İşte Cumhuriyet Gazetesi'nin özür metni;

"Geçen pazar günü 1. sayfamızda, dünyaca ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler'le ilgili bir haber yayımladık. Haberde, Ara Güler'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını çekmek için randevu talep ettiği, bu talep üzerine kendisine randevu verilerek Erdoğan'ın Kısıklı'daki konutunda çekimin yapıldığı bilgisi yer alıyordu. Haber doğruydu elbette, ama "Usta'yı 'Ara' ki bulasın" şeklinde haksız ve eleştirel bir başlıkla sunulmuştu. Dünyaca ünlü bir fotoğraf sanatçısının ülkenin Cumhurbaşkanı'nın fotoğraflarını çekmek istemesi de, bu çekimin yapılmış olması da gayet anlaşılır ve doğal bir durumdur. Buna karşın, her gün şikâyetçi olduğumuz toplumun giderek kamplaştırılması, en insani ve doğal olayların, tutumların ve çalışmaların bile bu kamplaşma bağlamında değerlendirilmesi tuzağına, zaafına ne yazık ki biz de düştük. Bu nedenle Ara Güler'e açık bir özür borcumuz var. Yaptığımız bu yanlış nedeniyle özür dileriz."

ARA GÜLER'DEN CUMHURİYET'E SERT CEVAP

ARA GÜLER'E TWİTTER'DA LİNÇ KAMPANYASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet, Ara Güler'den özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN