Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu, CHP ve MHP liderlerinden randevu istedi

Giriş Tarihi: 22.12.2015 19:15 Güncelleme Tarihi: 22.12.2015 20:58
Davutoğlu, CHP ve MHP liderlerinden randevu istedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa, iç tüzük ve reformları görüşmek üzere CHP ve MHP liderlerinden randevu istedi.

Davutoğlu, 30 Aralık'ta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa, iç tüzük ve reformları görüşmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önümüzdeki hafta için randevu istedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bu isteği kabul ettiği öğrenildi. Bu görüşmede mini anayasa önerisi kapsamında Yargıtay ve Danıştay yerine temyiz mahkemeleri, bireysel başvuruda yeni düzenleme, HSYK'nın yapısının değiştirilmesi, askeri yargının kaldırılması gibi başlıkların ele alınması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu, yeni anayasa konusunda muhalefet liderlerine görüşlerini soracak ve yol haritasının belirlenmesi süreci başlayacak.

Davutoğlu, iç tüzük konusunda da genel kurul çalışmalarının 'yasama' ve 'tartışma' günleri olarak ayrılmasını teklif edecek. Bütçe için de muhalefetle görüşecek olan Başbakan Davutoğlu, yeni hükümetin reformları için destek isteyecek.

İKİ LİDERLE 28 KASIM'DA MECLİS'TE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Davutoğlu, 28 Kasım'da Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile Meclis'te ayrı ayrı bir görüşme gerçekleştirmişti. Başbakan Davutoğlu'nun iki liderle Aralık ayında TBMM'de geçiçi bütçe yerine kalıcı bütçenin kabulü konusunda fikir alışverişinde bulunduğu öğrenilmişti. Dolayısıyla kalıcı bütçe konusundaki görüşlerin iki liderden de alınması bekleniyor. Davutoğlu, Ocak ayı içinde kalıcı bütçenin yapılacağını açıklamıştı.

Bir başka gündemin ise dış politika olması bekleniyor. Başika Kampı'ndaki Türk askerinin varlığı, düşürülen jet sonrası Rusya ile olan ilişkiler ve Suriye'deki gelişmelerin de bu bağlamda ele alınması bekleniyor.

Başbakan Davutoğlu, 28-29 Aralık tarihlerinde Sırbistan'a bir ziyaret gerçekleştirecek. Dolayısıyla görüşme trafiği Sırbistan ziyareti sonrası olacak.

KILIÇDAROĞLU, BAŞBAKAN BULUŞMASI 30 ARALIK'TA

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gelecek hafta için randevu isteyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 30 Aralık için randevu verdi. Başbakan ve CHP Genel Başkanı 30 Aralık tarihinde bir araya gelecek.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'ndan gelecek hafta için randevu istedi.CHP Genel Başkanı da Başbakan'a 30 Aralık tarihi için randevu verdi.
Edinilen bilgiye göre, Başbakan'dan gelen randevu talebinde "Gelecek hafta görüşmek istiyoruz" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu, CHP ve MHP liderlerinden randevu istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN