Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'den ilginç Mevlid Kandili mesajı

Giriş Tarihi: 22.12.2015 17:45
HDP'den ilginç Mevlid Kandili mesajı

PKK terör örgütünün Güneydoğu'da ibadet yerlerine verdiği zararı görmezden gelen HDP'nin kandil mesajında "ibadet yerlerine yapılan saldırıların son bulması" dileği bu kadar da olmaz dedirtti.

PKK'nın Güneydoğu'da ibadet yerlerine yaptığı terör saldırıları nedeniyle bir çok cami hasar görmüştü. Yapılan saldırıların sorumlusunun teröristler olduğu açıkça bilinirken HDP yöneticilerinden hükümeti suçlayan açıklamalar gelmiş, teröristler aklanmaya çalışılmıştı.

"İBADET YERLERİNE SALDIRILAR SON BULSUN" (!)

HDP Merkez Yürütme Kurulu, Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yayınlanan mesajda, ibadet yerlerine yapılan saldırıların son bulmasına yönelik temenniler iletildi.

"YENİ KÜRT PARTİSİ ORTAYA ÇIKABİLİR"

HDP'nin yayınladığı mesajda, "Bugün İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili. Kadim medeniyetlere beşiklik eden Ortadoğu coğrafyası kan ve gözyaşına bu kadar boğulmuşken, Hz. Muhammed'in mücadelesi ve savunduğu toplumsal mesajları yeniden hatırlamak son derece önemlidir. O'nu sadece anmak değil anlamak, "Mekke'de direniş, Medine'de adalet, Hudeybiye'de barış misyonunu, bugün birlikte yaşam felsefesine değerli bir katkıya dönüştürme umuduyla, tüm inananların Mevlid Kandili'ni kutluyor ve bu günün cenazelere, mezarlıklara, ibadet yerlerine yapılan saldırıların son bulmasına vesile olmasını diliyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'den ilginç Mevlid Kandili mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN