Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hüseyin'in gözlerine bak vicdansız!'

PKK'nın Cizre'de iki kez roketle vurduğu devlet hastanesinde tedavi gören 1 yaşındaki Hüseyin'in annesi bölücü örgüte isyan etti

Giriş Tarihi: 22.12.2015
'Hüseyin'in gözlerine bak vicdansız!'
İŞTE PK'NIN FÜZEYLE HEDEF ALDIĞI CİZRE DEVLET HASTANESİ

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 14 Aralık'ta başlayan sokağa çıkma yasağı 8'inci gününe girerken Cizre Devlet Hastanesi de terör örgütü PKK'nın hedefi oldu. Biri bahçe duvarı, diğeri ikinci kat olmak üzere hastaneye iki roket isabet etti.

'EVİMİZ HARABEYE DÖNDÜ'
PKK'nın saldırılarından dolayı güvenlik üst seviyeye çıkarıldı. Hastane bahçesine zırhlı tank, kirpi araçlar, jandarma özel harekat ile polis özel harekat ekipleri konuşlandırıldı. Ancak, hainlerin tüm saldırılarına rağmen, hastanede sağlık hizmetleri kesintiye uğramadı. Cizre'de evlerinden özel araçlarla alınan diyaliz hastaları Cizre Devlet Hastanesi'ne tedavi görmeye devam etti. Ameliyatlar, doğum operasyonları ve acil sağlık hizmetleri de sürdü. Hastanede tedavi gören en küçük hastalardan Hüseyin Ebe'nin annesi, yaşananlara isyan etti. Anne, "Oğlum 1 yaşında. Ateşi yükseldi. Çatışmalar devam ettiği için evden çıkamadım. Durumu daha da kötüleşince canımız pahasına hastaneye geldik. Tedavi için bizi buradan Şırnak'a götürecekler. Bombalardan dolayı evimiz harabeye döndü. Hiçbir ihtiyacımızı karşılayamıyoruz. Barış istiyoruz, ülkemizde huzurlu bir şeklide yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

CAN SİPERANE MÜCADELE

SABAH'a konuşan Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hikmet Selçuk Gedik, "Bölücü terör örgütüne rağmen şu an Şırnak'ta 131 uzman doktorumuz, 34 pratisyen hekimimiz cansiperane şekilde sağlık hizmetlerini kesintisiz şekilde sürdürmeye devam ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hüseyin'in gözlerine bak vicdansız!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN